SON DAKİKA

AKP’nin Danıştay temsilcisi hakkındaki şikâyete ret!

Danıştay Başkanı’ndan ziyade AKP temsilcisi gibi açıklamalar yapan Güngör hakkında CHP’nin yaptığı şikâyet başvurusu reddedildi

Bu haber 16 Kasım 2017 - 9:07 'de eklendi.

AKP yandaşı siyasi açıklamalarıyla tepki toplayan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör hakkında CHP’nin şikâyet başvurusu reddedildi.

CHP Grup Başkan Vekili Gök, Güngör’ün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’nin faaliyetlerine yönelik yaptığı siyasi açıklamalar üzerine Danıştay’a şikâyet başvurusu yapmış ve Güngör’ün “hizmet süresine göre istifa etmeye veya emekliliğini istemeye davet” disiplin cezası ile cezalandırılması için Danıştay Yüksek Disiplin Kuruluna sevkini istemişti.

Gök’ün başvurusuna Danıştay Genel Sekreterliğinden, “Konunun Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesinin uygun görülmediğine oybirliği ile karar verilmiştir” yanıtı geldi.

‘Hâkimliğe uygun’muş!
Gök’ün başvurusuna Danıştay Genel Sekreterliğinden gelen yanıtta, “şikâyet dilekçesinde iddia edilen hususlara ilişkin olarak Danıştay Başkanlık Kurulunca yapılan inceleme sonucu, şikâyet konusunun Danıştay Kanununun 67. Maddesinde zikredilen yüksek hâkimlik vakar ve şerefi ile bağdaşmayan veya hizmetin aksamasına yol açan hal ve hareket niteliğinde bulunmadığı saptandığından, konunun Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesinin uygun görülmediğine oybirliği ile karar verildiği” belirtildi.

Ne demişti?
Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, CHP hakkında yaptığı açıklamalarda, “CHP eski yargı düzeni değiştiği için çok rahatsız. CHP, Adalet Kurultayı’ndan sonra yayınladığı bildirgeyle ne yapmaya çalışıyor? Aslında ben biliyorum. Tek başlarına güçlü siyaset yapamadıkları için eskiden onların imdadına yargı yetişiyordu. Şimdi artık yargı bunu yapmıyor. O nedenle rahatsızlar” demiş, Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı için ‘sözde’ nitelendirmesi yapmıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!