SON DAKİKA

AKP’li Turan’dan KHK eleştirilerine yanıt

AKPa Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP’nin son yayınlanan KHK eleştirilerine yanıt verdi. Turan, “Bir adam yiğitçe tankın

Bu haber 27 Aralık 2017 - 13:48 'de eklendi.

AKPa Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP’nin son yayınlanan KHK eleştirilerine yanıt verdi. Turan, “Bir adam yiğitçe tankın üzerine çıkmış tankı durdurmuşsa utanmadan dava mı açacağız. CHP istiyor diye tankı durduran yiğide kamu malına zarar veriyor diye dava mı açacağız? Siz o akşam kravatınızla evde çay içerek, kahve içerek, tıraş olarak, sabaha kadar darbeyi televizyondan izliyorsanız bu KHK’yi anlayamazsınız. Gelin, gazilerin, şehit yakınlarının olduğu duruşmalara ne demek istediğimizi anlarsınız” dedi.

Turan, Meclis’te yaptığı açıklama ile CHP temsilcilerinin son yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’ya yönelik eleştirilerini yanıtladı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un son KHK ile ilgili eleştirilerini, “hezeyan olarak” değerlendiren Bülent Turan, “ CHP’lilerin açıklamalarını hezeyanlarını üzülerek izledik. Aslında sonu olmayan bir konunun tekrar tekrar Türkiye gündemine gelmesi doğru değil” diye konuştu. CHP’lilerin iddia ettiği gibi son yayınlanan KHK’nın geleceğe ya da geçmişi kapsayan bir düzenleme olmadığını ifade etti.

Turan şöyle dedi:

“Sadece 15 Temmuz ve eylemlerini engellemek için atılan bir adım. 6 ay önce bu düzenleme resmi görevliler için yapılmıştı. Şimdi siviller için yapıldı. Şimdi neden CHP aylar önce çıkan düzenlemeyi eleştirmedi de şimdi neden eleştiriyor? Yapılan iş hukuki düzenlemedir. Bu yeni düzenleme değil. Meşru müdafaayı herkes bilir. Ortada atfeden bir suç yok. Zaten darbe ile mücadele suç değil ki. Darbeye karşı koymak suç değil ki. Tanka dur demek suç değil. Bir adam yiğitçe tankın üzerine çıkmış tankı durdurmuşsa utanmadan dava mı açacağız. CHP istiyor diye tankı durduran yiğide kamu malına zarar veriyor diye dava mı açacağız? Adamcağızı iki sene mahkemelerde mi süründüreceğiz. Aylar önce meşru müdafaa gereği resmi görevlilere yapılan düzenlemeyi şimdi de siviller için getirdik.”

CHP’nin, son çıkarılan KHK’yı Anayasa Mahkemesi’ne taşımasını da değerlendiren Bülent Turan, “CHP neden şimdi götürüyor. Bir yerde bir sahtekârlık var. CHP’nin eski KHK’yı götürmesi bir süreçtir ama daha önce bu kadar toplantı yapmayan CHP bu kez neden bu kadar gürültü çıkarıyor. Bu KHK ile ilgili farklı bir tavır sergilediler. Neden daha önce yapmadılar. 6 önce resmi görevliler için çıkarılan düzenleme hakkında sadece AYM’ye götürüp hiçbir şey söylemediler. Neden daha önce yapmadılar şüphelerim var. Merak ediyorum” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan son çıkarılan KHK’yı eleştirenler arasında Abdullah Gül’ünde olduğu hatırlatılması üzerine şöyle dedi:

“O, onu dedi, bu onu dediyi doğru bulmuyorum. Bizim hükümetimiz belli. Yürütmenin başı, ilgili bakanlık bellidir. KHK, konuyla ilgili kurumlarla görüşülerek çıkarıldı. Daha eski düzenlemede, resmi görevliler için bu hak verilirken rahatsız olmayanların bugün rahatsız oluyor olmasını çok üzülerek karşılıyorum. Kim olursa olsun.”

DARBE GECESİ GRAVATIYLA TV İZLEYEN BU KHK’YI ANLAYAMAZ

Turan, CHP sözcülerinin son çıkan KHK’yı savunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

Bahçeli’nin, 15 Temmuz’dan sonraki makul, ülkesini seven dik duruşunun aynı şekilde devam ettiğini gösterdiğini belirterek, “Siz o akşam kravatınızla evde çay içerek, kahve içerek, tıraş olarak, sabaha kadar darbeyi televizyondan izliyorsanız bu KHK’yi anlayamazsınız. Gelin, gazilerin, şehit yakınlarının olduğu duruşmalara ne demek istediğimizi anlarsınız” dedi. (ANKA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!