SON DAKİKA

AKP Sözcüsü: İttifakı konuşmak için erken

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, MHP ile seçim ittifakı yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya ‘İttifakı konuşmak için henüz erken. Biz

Bu haber 01 Aralık 2017 - 16:23 'de eklendi. 71

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, MHP ile seçim ittifakı yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya “İttifakı konuşmak için henüz erken. Biz tüm milli unsurlarla zaten ittifak içindeyiz” şeklinde yanıt verdi.

Rıza Sarraf’ın yolsuzluk itirafları hakkında da konuşan Ünal, “ABD ile anlaştım diyen bir kişinin ifadeleri üzerinden Türkiye’de gündem belirlenecekse, biz bunu kabul etmiyoruz” dedi.

Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP Sözcüsü Mahir Ünal bugün yapılacak seçim ittifakı zirvesine ilişkin “Daha önce de açıkladığımız gibi seçim ittifakı teknik bir konu, henüz konuşmak için erken. 15 Temmuz’dan sonra zaten yerli ve milli unsurlarla doğal bir ittifakımız var. MHP de bu çerçevede bizim müttefiklerimizden bir tanesi. Bunlar partinin yetkili kurullarında konuşulur değerlendirilir. Bugünkü ana gündem, 2019 seçimlerine giderken yeni hükümet sistemi ile ilgili mevcut sistemin uyumlu hale getirilmesi açısından yapılan bütün değerlendirmeler. Bugün de istişarelerimizi yaptıktan sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sarraf’ın itiraflarıyla ilgili ise Ünal şunları kaydetti; “17-25 Aralık’ta başaramadıkları bir süreci küresel ölçeğe taşıdılar. Hapiste kalmamak için ABD ile anlaştım diyen birisi ile gündem belirlenecekse Amerikan yargısı üzerinden Türkiye’de hukuk işletilecekse biz böyle bir durumu kabul etmiyoruz.”

CHP'li Tezcan: Man Adası belgeleri sahte iddiası çöktü CHP’li Tezcan: Man Adası belgeleri sahte iddiası çöktü

CHP’NİN AÇIKLADIĞI MAN ADASI BELGELERİ

CHP’li Bülent Tezcan’ın basına verdiği Man Adası Belgeleri ile ilgili ise Ünal, “Bugün yapılan açıklama sapla samanı karıştırır mahiyette. Diyorsunuz ki, off shore cennetlerine para gönderdiği gibi tuhaf iddialar ortaya atıyorsunuz. Bu iddiayı ispat için sunduğunuz belgeler, bunu ispat eder nitelikte belgeler değil. Kaldı ki bu belgelerin de mahiyetini bilmiyoruz. Bu belgelerin niteliği, içeriği bizim tarafımızdan bilinmediği sürece ve iddianın ispatını da içermediği sürece bizim nezdimizde sahte olduğunu ifade ettik” dedi.

  Parlamentohaber.com | Korku yok!

  "Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

  "NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

  PH ANDROİD UYGULAMASI

  PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

  En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

  Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

  Google Play'den alın