SON DAKİKA

AfD lideri Gauland: AfD’nin etkisi yüzünden koalisyon

Almanya’da koalisyon kurulamamasıyla girilen siyasi krizi AfD lideri Alexander Gauland, ‘Etkili olduğumuzu görüyorum’ diye

Bu haber 21 Kasım 2017 - 2:04 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Almanya’da koalisyon kurulamamasıyla girilen siyasi krizi AfD lideri Alexander Gauland, “Etkili olduğumuzu görüyorum” diye değerlendirdi.

Almanya, sığınmacı anlaşmazlığı yüzünden koalisyon görüşmelerinin çökmesiyle 2. Dünya Savaşı sonrasının en büyük siyasi krizini yaşarken aşırı sağcı, yabancı düşmanı parti Almanya için Alternatif’in (AfD) etkisi tekrar gündeme geldi. Eylüldeki genel seçimde oylarında büyük artış yaşayarak üçüncü parti olan AfD’nin meclis grup başkanı Alexander Gauland, gelişmeleri “Etkili olduğumuzu görüyorum” diye değerlendirdi.

‘Merkel’in gitme zamanı’

‘Jamaika’ koalisyonunun kurulmamasının iyi bir gelişme olduğunu söyleyen Gauland, “Sayın Merkel başarısız oldu, başbakanlıktan gitmesinin de zamanı geldi” çağrısında bulundu. Irkçılığa varan açıklamalarıyla dikkat çeken siyasetçi anketlerde AfD’nin oy oranının yükseldiğini, erken seçim halinde daha da başarılı olacaklarını ileri sürdü.

‘Seçmeni aldattılar’

Sputnik’in haberine göre, AfD Eşbaşkanı Alice Weidel da koalisyon müzakereleriyle seçmenin aldatıldığını, üç partinin siyasi pozisyonlarının en başından beri farklı olduğunu söyledi. Alman parlamentosundaki diğer partiler şimdiki halde AfD ile koalisyon kurmayı reddediyor.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!