sığınmacı

İstanbul Küçükçekmece'de 14 yaşındaki kız çocuğunun taciz edildiği iddiası ortalığı karıştırdı.
17.06.2022
Afgan Sığınmacıdan Küçük Çocuğa Cinsel Taciz İddiası: Küçükçekmece’de Ortalık Karıştı, Halk Tacizciyi Linç Etmek İstedi için yorumlar kapalı
121
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sığınmacılara yine sahip çıktı.
11.05.2022
Erdoğan’dan Bir Açıklama Daha: “Görevde Olduğum Sürece Sığınmacı Kardeşlerimizi Geri Gönderemeyeceksiniz” için yorumlar kapalı
5
Sığınmacı tartışması devam ederken Birleşmiş Milletler Göçmen Ofisi'nin son araştırması dikkat çekti. "Suriye'ye dönmem" diyen Suriyelilerin oranı 2020 yılında yüzde 78 oldu. Bu oran 2017'de yüzde 17'ydi.
27.04.2022
Suriyelilerin Ezici Çoğunluğu Fikri Sorulduğunda ‘Ülkeme Geri Dönmem’ Diyor için yorumlar kapalı
9
Sosyal medyada on binlerce takipçisi bulunan bir insan kaçakçısı, Türkiye'ye hangi güzergahtan hangi vasıtaları kullanarak kaçakları getirdiğini gösteren bir video paylaştı.
15.04.2022
İnsan Kaçakçısı, Kaçakları Türkiye’ye Nasıl Getirdiğini Anlattı! için yorumlar kapalı
30
Ülkelerindeki savaştan kaçarak İsrail sınırlarına gelen Ukraynalıların yüzde 90'ından fazlasının Yahudi olmadığını ifade eden İçişleri Bakanı Şaked, ‘böyle devam edemeyeceğini’ savundu. Aşırı sağcı görüşleriyle bilinen Şaked, Ukraynalılara kısıtlama getirileceğinin sinyalini verdi.
06.03.2022
İsrail İçişleri Bakanı Şaked’den Ukraynalı Sığınmacılara Red: ‘Gelenlerin Yüzde 90’ı Yahudi Değil’ için yorumlar kapalı
82
Taliban'ın Afganistan yönetimini ele geçirmesi, en çok kadınları etkiledi. Kadınların bir anda hayatları değişti. Kaçarak Türkiye'ye gelen 21 yaşındaki Fevziye Ahmedzai ve ailesi yaşadıklarını DW Türkçe'ye anlattı.
29.08.2021
Türkiye’ye Gelen Afgan Sığınmacı Fevziye: “Asla Afganistan’a Dönmek İstemiyorum” için yorumlar kapalı
2
Almanya Başbakanı Merkel ile ortak basın toplantısı düzenleyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Afganistan ve sığınmacılar hakkında da konuştu Putin, "Sığınmacı kılığına girmesi muhtemel teröristler" konusunda uyarıda bulundu.
21.08.2021
Rusya Devlet Başkanı Putin’den Afganistan Açıklaması: “Sığınmacı Kılığına Girmesi Muhtemel Teröristler” için yorumlar kapalı
1
Tanju Özcan, sığınmacılar hakkında dikkat çeken bir açıklamada bulundu. "Siz bunları topluma nasıl entegre edeceksiniz?" diye soran Özcan, "Suriyeliler bizden 30 yıl gerideydi ama Afganlar 100 yıl geride. Bizim 9-12 yaşında 'Yavrum, çocuğum' diye sevdiğimiz çocuklara karısı olabilecek gözle bakıyorlar. Adamlar savaşmaktan başka hiçbir şey yapmamış" dedi.
18.08.2021
Özcan’dan Sığınmacı Açıklaması: “Kız Çocuklarına Karısı Olabilecek Gözle Bakıyorlar. Bunları Topluma Nasıl Entegre Edeceksiniz?” için yorumlar kapalı
8
Taliban'ın Afganistan'daki etkinliğini arttırmasıyla hızlanan göç dalgası Avrupa Birliği'nde paniğe yol açtı. AB'nin sınır koruma ajansı Frontex, göç dalgasını engellemek için yeni bir sistem kullanmaya başlıyor. AB, Yunanistan-Türkiye sınırında balon uçuracak.
14.08.2021
AB, Göçleri Engellemek için Sınır Hattında Balon Uçuracak için yorumlar kapalı
0
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yabancılara yönelik su zammı önergesi ile ülke gündemine girmiş ve gelen tepkiler üzerine Bolu halkı, başkanından yana olmuştu. Türkiye’nin demografik yapısı için tehlike arz eden kontrolsüz göçmenler için bir tepki de Çorum’un İYİ Partili Sungurlu Belediyesinden geldi.
07.08.2021
Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner: ‘Ne Suriyeli Ne De Afgan Barındırmayacağız’ için yorumlar kapalı
7
İstanbul’da bulunan Bakırköy-Zeytinburnu sahilinde çekildiği belirtilen ve sosyal medyada paylaşan görüntülerde sığınmacılar, Taliban örgütü tarafından kullanılan ‘Tevhid bayrağı’ açtı. Söz konusu görüntüler kısa sürede Twitter'ın en çok konuşulanları arasına girdi.
02.08.2020
İSTANBUL’DA SKANDAL GÖRÜNTÜ: TERÖR ÖRGÜTÜ BAYRAĞI AÇTILAR için yorumlar kapalı
1
Yunanistan, 2 bin 300 kişinin kaldığı bir sığınmacı kampındaki 20 kişide yeni tip coronavirüs tespit edilmesinin ardından kampı karantinaya aldığını açıkladı.
02.04.2020
SIĞINMACILARIN COVID-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI, KAMP KARANTİNAYA ALINDI için yorumlar kapalı
2