SON DAKİKA

ABD Başkanı Trump, Sosyal Medyanın Diline Fena Düştü

ABD’de en son 1918 yılında görülmesine rağmen dün, tarihin en büyük Güneş Tutulması’na ev sahipliği yapan ABD’nin Başkanı Donald Trump, bu müthiş uzay olayını çıplak gözle takip edince sosyal medyanın diline düştü.

Bu haber 22 Ağustos 2017 - 18:02 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

Dün yalnızca ABD’liler değil, tüm dünya yaşanacak tarihin en büyük Güneş Tutulması’nı bekliyordu. ABD’nin kuzey tarafının şahit olduğu tam tutulma esnasında konunun uzmanı olsun ya da olmasın fark etmez herkes, güneşe çıplak gözle bakılmaması gerektiğini biliyordu; sanırım bir kişi dışında.

Güneş Tutulması Sırasında Uzay İstasyonu'nun Çıplak Gözle Göründüğü Müthiş An!

Çıkışlarıyla ve de iklim değişikliğine olan duyarsızlığıyla çoğu kişinin yoğun şekilde eleştirdiği Trump, sanırım ABD’lilerin pek de şaşırmayacağı bir harekette bulundu. Eşi Melania Trump koruyucu gözlüklerini takmasına rağmen Donald Trump gözlerini biraz kısarak yaşanan olayı çıplak gözle görmek istedi. Bu hareket sosyal medyada elbette sükunetle karşılanmadı. İşte Trump’ın bu yaptığına karşılık Twitter’dan yapılan bazı yorumlar:

'Sahtekar, yalan haber medyası Güneş tutulmasına gözlüksüz bakmayın dedi, ben yaptım!'

​'Bu, tüm başkanlığını tek bir karede özetliyor. Kalıcı zarar verme riski varken yapmaması gereken bir şeyi aynen yapmak'

Daily News ise başlığında ‘not too bright’ ifadesini kullandı. Fakat buradaki bright kelimesi ‘çok parlak’ dışında ‘sivri zekalı kişiler’ için de kullanılır. İroniyi gayet yerinde yapmışlar. 🙂

​'Aptal, aptal gibi davranır. Belli ki NASA ve tüm göz doktorlarının tavsiyesi de yalan haberdi.'

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play