SON DAKİKA

Instagram Çöktü mü?

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram Türkiye’de erişim sorunları ile karşı karşıya. Kullanıcılar Instagram’a giriş yaparken yeni bir sorunla karşılaştı. Uygulamaya giriş yaparken otomatik hesapları 2 saniye sürmeksizin geri atıyor. ‘Instagram çöktü mü, gibi sorulara cevap aranıyor.

Bu haber 22 Eylül 2022 - 20:24 'de eklendi.
Abone ol

Kullanıcılar popüler uygulama olan Instagram’a giriş yaparken yeni bir sorunla karşılaştı. Uygulamaya giriş yaparken otomatik 2 saniye sürmeksizin sizi geri atıyor. ‘Instagram çöktü mü, neden erişemiyorum?’, ‘Instagrama neden girmiyor?’ gibi sorulara cevap aranıyor.

INSTAGRAM NEDEN ÇÖKTÜ?

Sosyal medya devine son zamanlarda yeni özellikler eklendi. Instagram yeni prodüsürler belirliyor. Çıplak ve müstehcen görüntülere karşı harekete geçilmişti. Bugün akşam saatlerinde uygulamaya giriş yapmaya çalışan kullanıcılar profile girmeye çalışırken otomatik uygulamadan geri atılıyor. Sosyal medyada bu sorunun sunucu kaynaklı olduğu belirtiliyor. En çok da android telefonlarda bu sorunun yaşandığı söyleniyor. Fakat Instagram tacizlere karşı yeni bir strateji geliştiriyor ve teknik olarak çalışmalar devam edince kesintinin kaynağının bu çalışmalar olabileceği de ileri sürülüyor.

SANSÜR UYGULANACAK

Instagram, çıplaklığın ve zorbalığın önüne geçecek yeni bir filtre üzerinde çalışıyordu. Popüler sosyal medya ağı DM yani direkt mesajlar üzerinden gönderilen çıplak ve müstehcen fotoğraflara otomatik olarak sansür uygulayacak.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sosyal medyada son yıllarda artan zorbalık ve taciz için yeni önlemler alan Instagram özellikle kadın kullanıcıların maruz kaldığı bu duruma el atıyor. İçeriği bilinmeyen ve tanınmayan kişiler tarafından gönderilen mesajlardaki yaşanacak tatsız deneyimi sone erdirecek bu filtre kullanıcıları sevindirdi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR