SON DAKİKA

Yıldırım: Şehrin nefes alanlarını yok etmeyelim

AK Partili belediye başkanlarıyla yapılan toplantıda konuşan Yıldırım, Hakkari’de silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) sivilleri hedef aldığına yönelik iddialarla ilgili olarak şunları söyledi: “Ne yazık ki hala teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz.

Bu haber 13 Eylül 2017 - 16:30 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

AK Partili belediye başkanlarıyla yapılan toplantıda konuşan Yıldırım, Hakkari’de silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) sivilleri hedef aldığına yönelik iddialarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ne yazık ki hala teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz. Neymiş, SİHA’lara karşılarmış. Niye karşısınız? Vatandaşın hayatına kasteden, ‘yol medeniyettir’ diye yol yaparken alçakça öldürülen o işçiler varken sesi çıkmayanlar, korucuya, polise, askere, jandarmaya gözünü kırpmadan silah doğrultan alçakları teknolojinin verdiği imkanlarla bertaraf ederken neye karşı çıkıyorsunuz?

Siz bu lafları edeceğinize önce ‘adalet’ diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun. Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun. Bu ülkede yaşayıp, bu devletin parasıyla geçinip utanmadan, sıkılmadan hala bunları söyleyebiliyorlar.”

Şehrin nefes alanlarını yok etmeyelim. Bizde belediyecilikte yetkiler düzgün kullanılmıyor. Bunu bütün belediyelere söylüyorum. Belediyelerde en az işlem gören imar dosyaları olmalı.”

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play