SON DAKİKA

YENİ FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI!

ABD’li rahip Andrew Brunson’ın avukatı, papazın ev hapsi ile yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması için üst mahkemeye itirazda bulundu. Mahkemeye sunduğu dilekçede Rahip Brunson’un terör örgütü PKK ile hiçbir bağlantısının bulunmadığını öne süren Halavurt’un iddialarını ortaya çıkan fotoğrafların yalanladığı iddia edildi.

Bu haber 15 Ağustos 2018 - 12:19 'de eklendi.

ABD’li Rahip Andrew Brunson’ın avukatı İsmal Cem Halavurt, İzmir’de ev hapsinde tutulan Brunson için üst mahkemeye başvurdu. Halavurt, Brunson’un ev hapsi ve yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. İzmir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na sunulan dilekçede Avukat Halavurt, daha önce İzmir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’de çeşitli başvurularda bulunduklarını ama taleplerinin reddedildiğini belirterek, iddianamede adı geçen DUA kod adlı gizli tanık beyanlarının asılsız olduğunu savundu.

Gizli tanığın rahip Brunson’ı tanımadığını iddia eden Avukat Halavurt, Brunson’un FETÖ/PDY ve PKK ile bağlantısının bulunmadığını iddia etti.

KÜRTLERİ HRİSTİYANLAŞTIRACAKLARDI

Ancak Rahip Brunson hakkındaki, iddianame ve gizli tanık beyanlarına da yansıyan iddialar, üst mahkemeye sunulan dilekçeyi yalanlar nitelikte. Rahip Brunson’un Kürtlerin Hristiyanlaştırılması için ‘manevi oğlu’ olarak gördüğü Muhammed Ahmad ile sözkonusu faaliyetleri yürüttüğü belirtiliyor.

Çeşitli fotoğraflarla da gün yüzüne çıkan iddialara göre, sonradan Hristiyan olduğu öğrenilen Mohammad Ahmad’ın, evlenip yurtdışına yerleştiği, bu süreye kadar Brunson’un kilisesinde görev yaptığı, düzenlenen ayinleri yönettiği belirtiliyor.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEZDEN GELDİ

Andrew Brunson ve eşinin bulunduğu fotoğrafta, Mohammad Ahmad da yer aldı. Ahmad’ın boynundaki yeşil-sarı- kırmızı rengindeki fular dikkat çekerken, fotoğrafta yer alan çok sayıdaki çocuk, ‘fotoğrafın çadır kentte’ çekildiği değerlendirmesi yapıldı.

Öte yandan Mehmet isimli bir şahsın ses kaydına da yer verilen iddianamede, Kürtlerin Hristiyanlaştırılma projesinin “AGİD” Kod İsimli Mohammad Ahmad tarafından koordine edildiği belirtiliyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!