rahip brunson

2002-2018 yılları arası AKP dönemi, Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders kitabına eklenip İktisat ve İşletme fakültelerinin sınavlarında soruldu. Çevrimiçi sınavda öğrencilere, MİT TIR’ları, AKP’nin karşı karşıya kaldığı krizlere yönelik sorular yöneltildi.
11.06.2021
AKP Dönemi, AÖF İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabına Eklendi için yorumlar kapalı
0
İngiliz Financial Times gazetesi, ABD'li Pastör Andrew Brunson'ın Türkiye'de 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldıktan sonra serbest bırakılmasını başyazısında değerlendirdi.
16.10.2018
İNGİLİZ BASINI TÜRKİYE ABD KRİZİ KONUSUNU KALEME ALDI için yorumlar kapalı
0
ABD Başkanı Donald Trump'tan rahip Brunson'ın serbest bırakılma kararının ardından ilk açıklama geldi. Trump 'rahip Brunson için çok çalıştık' ifadesini kullandı!
12.10.2018
KARARIN ARDINDAN TRUMP’TAN FLAŞ AÇIKLAMA! için yorumlar kapalı
0
İzmir'de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen, tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson 4. kez hakim karşısına çıktı. Andrew Craig Brunson, İzmir 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 yıl 1 ay 15 gün hapis...
12.10.2018
RAHİP BRUNSON SERBEST! için yorumlar kapalı
1
ABD ile Türkiye arasında krize yol açan ABD'li rahip Brunson hakim karşısına çıktı. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun, “Evine döneceğinden çok umutluyum” açıklamasına FOX TV haber spikeri Fatih Portakal'dan dikkat çeken bir yorum geldi. Portakal, "ABD’li yetkili hem bırakılacağını hem sonrasında Brunson’un pılısını pırtısını toplayıp ülkesine döneceğini umuyor. Bu söylediğine göre,...
12.10.2018
RAHİP BRUNSON İDDİA’SI! için yorumlar kapalı
2
Abdülhamit Gül, rahip Brunson davasının savcısının değişmesiyle ilgili olarak, "Bu rutin bir iş bölümüdür. Dava savcısı değişmedi, iddianame savcısı değişti. Yargı sistem üzerinden çalışır" dedi.
06.09.2018
SAVCININ YERİ DEĞİŞTİRİLDİ! için yorumlar kapalı
16
Türkiye'de tutuklu bulunan ve Washington ile neredeyse ipleri kopma noktasına getiren ABD'li rahip Brunson'un durumuyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. "ABD'li rahip Brunson serbest mi bırakılacak?" sorusunun yanıtı için 12 Ekim işaret ediliyor.
03.09.2018
RAHİP BRUNSON OLAYINA YÖNTEM BULUNDU! için yorumlar kapalı
1
ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de ev hapsinde bulunan Pastör Andrew Brunson konusunda kendisini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.
31.08.2018
HAYAL KIRIKLIĞI! için yorumlar kapalı
4
Casusluk yaptığı, FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla İzmir’de yargılanan ve halen ev hapsinde tutulan ABD’li papaz Andrew Brunson hakkındaki suçlamaların detayları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Brunson hakkında hazırlanan iddianamenin tanıklarından Levent K., Brunson’ın kilisesini PKK’nın paravanı olarak kullandığını iddia ediyor.
24.08.2018
ÇARPICI İDDİA! için yorumlar kapalı
2
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'un açıklamalarına cevap verdi. Reuters'a konuşan Kalın, Rahip Brunson davasının hukuki bir dava olduğunu söyleyerek "Şahıs hakkında devam eden bir yargı süreci vardır. ABD’nin yargı sürecini yok sayarak bir takım taleplerde bulunması elbette kabul edilemez. ABD kendi ülkesinde yapamadığını bir başka ülkeden...
23.08.2018
RAHİP BRUNSON MESELESİNİ KONUŞTU için yorumlar kapalı
0
Türkiye ile ABD arasında başlayan gerilim sürüor. Dünya basını da iki ülkeden gelecek gelişmeleri yakından takip ediyor. İsrail'in çok okunan gazetelerinden Haaretz, Türkiye ile ABD arasındaki gerilimi mercek altına alan bir dosya hazırladı. Amir Tibon imzalı haberde, açıklamalarda bulunan üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisi, yaşanan gerilimi değerlendirdi ve Beyaz...
23.08.2018
BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA! için yorumlar kapalı
1
Rahip Brunson'un tutukluluğunun ev hapsine çevrilmesi ile başlayan ABD-Türkiye krizi Trump'un tehditleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meydan okumaları ile yolalırken tüm bunların aslında bir danışıklı dövüş olup olmadığı da iyiden iyiye sorgulanıyor.
22.08.2018
BRUNSON TEZGAHI BAĞIMSIZ KÜRT DEVLETİ TEZGAHI için yorumlar kapalı
0