SON DAKİKA

‘Yeni bir devlet kuruyoruz’ diyen Oğan’a Başbakan’dan tepki

Başbakan Binali Yıldırım, AKP eski MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın, “yeni bir devlet kuruyoruz” sözleriyle ilgili olarak, “Kimin ne

Bu haber 05 Ağustos 2017 - 20:15 'de eklendi.

Başbakan Binali Yıldırım, AKP eski MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın, “yeni bir devlet kuruyoruz” sözleriyle ilgili olarak, “Kimin ne söylediğinin önemi yok. Bir televizyon yorumcusunun öyle bir lafı bizim partimizi bağlamaz” dedi. Toplu açılış töreni için Sivas’ta bulunan Başbakan Yıldırım, Valilik ziyaretinin ardından gazetecilerin Oğan’la ilgili sorularını yanıtladı.

AKP'den 'Yeni devlet kuruyoruz' tartışmasına açıklama AKP’den ‘Yeni devlet kuruyoruz’ tartışmasına açıklama

Başbakan Yıldırım, “Kimin ne söylediğinin önemi yok. Bir televizyon yorumcusunun öyle bir lafı bizim partimizi bağlamaz” ifadesini kullandı. “Eski bir MKYK üyesi” hatırlatması üzerine Yıldırım, “Kim olursa olsun böyle bir şey asla kabul edilemez. Partimizin içinden biri bile olsa en şiddetli cevabı alır” ifadesini kullandı.

BAHÇELİ DE BUGÜN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

MHP lideri Devlet Bahçeli de bugün eski AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Oğan’a sert tepki göstermiş, “16 Nisan’ı bahane edip yeni devlet, yeni kurucu amacında olan varsa, aklını başına, ayağını da denk alsın” demişti. Bahçeli, “Elbette bu vahim iddialara Sayın Cumhurbaşkanı’nın öncelikle cevap vermesi en doğru ve akılcı olanıdır. Nitekim devletin başı bellidir” ifadesini de kullanmıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!