SON DAKİKA

Yargı Kararı Yok Sayıldı! TÜGVA’dan Bir Başvuru Daha

Yargı kararıyla iptal edilen TÜGVA protokolü uygulanmaya devam ediliyor. TÜGVA bu defa Darıca’da “Sınav stresi ve motivasyon” programı yapmak için başvurdu

Bu haber 27 Şubat 2021 - 0:15 'de eklendi.
Abone ol

TÜGVA, yargı kararlarıyla iptal edilen protokole dayanarak Kocaeli Dilova’da 6 okulla Zoom toplantısı yapmasının ardından, bu sefer de Darıca ilçesindeki okullarda 12’nci sınıflara dönük “Sınav stresi ve motivasyon” programı yapmak için başvurdu

Birgün’ün aktardığına göre; Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yargı kararlarıyla iptal edilen protokole dayanarak Kocaeli Dilova’da 6 okulla Zoom toplantısı yapmasının ardından, bu sefer de Darıca ilçesindeki okullarda 12’nci sınıflara dönük “Sınav stresi ve motivasyon” programı yapmak için başvurdu.

Darıca TÜGVA İlçe Temsilciliği’nin geçtiğimiz Çarşamba günü saat 20.00’de 12’nci sınıflara yönelik yapmak istediği toplantı kaymakamlık tarafından onaylandı. Bunun üzerine Müdürlük, okullara yazı göndererek söz konusu etkinliğin yapılmasını ve öğrencilerin katılımının sağlanmasını istedi.

Etkinlik önceki akşam gerçekleşti. Benzer etkinlik bugün Çayırova’da da gerçekleşecek. TÜGVA Çayırova Lise Koordinatörlüğü sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada “TÜGVA Çayırova Lise Koordinatörlüğü olarak düzenlediğimiz Dr. Faruk Öndağ ile ‘motivasyon fırtınası’ programımıza davetlisiniz. Katılmak için formu doldurmanız yeterli” ifadelerini kullandı. Öndağ da yine konuya ilişkin bir paylaşım yaparak, “Kocaeli Körfez’de öğrencilerimizle buluşuyoruz. Bekleriz efendim” çağrısında bulundu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Danıştay, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜGVA arasında imzalanan protokolün imam hatip liseleri dışındaki tüm eğitim kurumlarında yürütmesini durdurmuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!