SON DAKİKA

VATANDAŞ İŞSİZLİKTEN İNTİHAR EDERKEN ERDOĞAN’IN DANIŞMANINA 3 MAAŞ

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Burak Akburak, Erdoğan’ın başdanışmanı Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank’a atandığını duyurdu. Vakıfbank’tan Kamu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde bu atamayı doğruladı

Bu haber 12 Haziran 2020 - 23:03 'de eklendi.
Abone ol

Vakıfbank, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın Kurumsal Yönetim Komitesi’nde görevlendirdiğini Kamu Aydınlatma Platformu’na açıkladı. 

Eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Saray’daki ve bakanlıktaki görevlerine rağmen üçüncü görev olarak kamu bankasına atanması tepki çekti. Görevlendirme liyakat tartışmalarını da yeniden gündeme getirdi.

Vakıfbank’tan Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle oldu:

Bankamızın 12 Haziran 2020 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Bankamız Ana Sözleşmesi İlgili Maddeleri Gereği;

– Denetim Komitesi’ne Sn. Serdar TUNÇBİLEK ve Sn. Dilek YÜKSEL’in seçilmelerine,

– Kredi Komitesi’ne Sn. Abdi Serdar ÜSTÜNSALİH’in doğal üye olarak, Sn. Serdar TUNÇBİLEK ve Sn. Şahin UĞUR’un asil üye olarak, Sn. Adnan Ertem ve Sn. Dilek YÜKSEL’in yedek üye olarak seçilmelerine,

– Kurumsal Yönetim Komitesi’ne Sn. Dilek YÜKSEL,Sn.Hamza YERLİKAYA ve Sn. Sadık YAKUT’un ayrıca Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 11. Maddesi gereğince Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkileri Başkanı Sn. Ali TAHAN’ın ve Genel Muhasebe Mali İşler Başkanı Sn. Korhan TURGUT’un üye olarak seçilmelerine,

– Ücretlendirme Komitesine Sn. Abdülkadir AKSU ve Adnan ERTEM’in  üye olarak seçilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Yerlikaya’nın bu atama ile birlikte 3 maaş alacak olması tepki çekti. 

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan Yardımcısı Burak Akburak, “Teyit edemedim ama Eski Milli güreşçi Hamza Yerlikaya bugün Vakıfbank yönetim kurulu başkan yardımcısı olmuş. Kendisi aynı zamanda Spor bakan yardımcısı ve Cumhurbaşkanı başdanışmanı. 3 yerden maaş alıyor. Böyle liyakatlı sporcularımız var. Bu adama görevleri maaşı yetmiyor mu?YAZIK” ifadeleriyle gelişmeyi duyurdu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise gelişme için “Sevgili Burak, Bu atama iyi olmuş. Eskiden güreşçilerin sırtını yere seren milli güreşçimiz… Şimdi de sırtı yere gelmiş ekonomimizi yerden kaldırabilir. Ekonomi için son çare olmuş olabilir. Hayırlısı.” ifadelerini kullandı. 

CHP’li Muharrem İnce, Yerlikaya’nın üçüncü görevlendirmesine tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan İnce, şu ifadeleri kullandı:

“Dış mihrakları, Londra merkezli karanlık operasyonları, faiz lobilerini kündeye getirmek için Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine Bakan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı güreşçi Hamza Yerlikaya atanmış. Hayırlı olsun. Artık dış mihraklar ekonomimize saldırmaya cesaret edemez.”

İnce’nin paylaşımı şöyle:

‘MİLLET İŞSİZLİKTEN KENDİNİ YAKMIŞ UMURLARINDA MI?’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan şu değerlendirmeyi yaptı:

Aynı anda hem Cumhurbaşkanı Başdanışmanı hem de Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcılığı yapan Spor Bölümü mezunu Hamza Yerlikaya şimdi de Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi oldu. Millet işsizlikten ve açlıktan kendini yakmış umurlarında mı? Yandaş kazansın yeter!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR