SON DAKİKA

ÜNLÜ EKONOMİSTTEN ERKEN GENEL SEÇİM VURGUSU

Dünya ekonomisinin aktörleri, Türkiye’deki yerel seçim sonrası süreci değerlendirdi. Bakan Albayrak’ın açıkladığı ekonomik reformların kriz ortamında yapılmasının çok zor olduğuna vurgu yapan ekonomistler, erken genel seçim yaşanabileceğine dikkat çekti.

Bu haber 30 Mart 2019 - 0:12 'de eklendi.

Bloomberg, 31 Mart’a iki gün kala, seçimlerden çok seçim sonrası yaşanabilecek ekonomik gelişmeleri mercek altına aldığı bir haber derledi.

Dünya finans piyasasının önemli aktörlerinin açıklamalarına yer verilen haberde, 1 Nisan’dan sonra Türkiye’nin önemli ekonomik reformlar yapması gerektiğine yer verildi. İşte Bloomberg’in haberi ve yabancı finans şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin görüşleri şöyle:

RABOBANK STRATEJİSTİ PİOTR MATYS: “Yabancı yatırımcılar, Türkiye’de, idarenin yapacağını açıkladığı ekonomik reformlardaki ilerlemeyi bekleyecekler. Daha önce de sahte reformlar gören yatırımcılar bu kez her zamankinden daha az bağışlayıcı olacaklar.”

AVRASYA GRUBU AVRUPA DİREKTÖRÜ NAZ MASRAFF: “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 1 Nisan sonrası ekonomik reform yapacaklarını açıkladı. İşgücü piyasasını elden geçirmek, bu kez çok daha zor olacak. Türkiye, büyümesinin arttığı en önemli dönemlerde dahi reformları başaramadı. Şimdi krizin içinde, bu reformları başarması çok daha zor olacak.”

LONDRA TENEO INTELLİGENCE EŞBAŞKANI WOLFANGO PİCCOLİ: “Bir veya daha fazla büyük kentin kontrolünü kaybetmek, Erdoğan’ın gururuna bir darbe vuracak. Eğer kaybederse, partisinin seçim vaatlerini yerine getirme kabiliyeti daha da karmaşıklaşabilir. Erdoğan’ın alacağı bir seçim yenilgisi, erken genel seçimlerle ilgili senaryoları yeniden gündeme getirecek.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!