Dünya

ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi'nin gözlemlediği güneş fırtınaları, 20-22 Temmuz tarihleri arasında Dünya'ya ulaşacak.
21.07.2022
Güneş Fırtınaları, Dünya’ya Yaklaşıyor: Elektrik Şebekeleri Etkilenebilir için yorumlar kapalı
22
Dünya, ABD Başkanı Joe Biden'ın bir üniversitede yaptığı konuşmadaki hareketini konuşuyor. Konuşması bitince boşlukla tokalaşan Biden hiçbir şey söylemeden sahneden ayrıldı.
15.04.2022
Dünya Biden’ın Bu Hareketini Konuşuyor! için yorumlar kapalı
12
Güneş'te gerçekleşen bir patlamanın ardından Dünya için bir güneş fırtınası uyarısı verildi. Uzmanlar, uzayda bulunan uydular ve astronotların tehlikede olmasının yanı sıra elektrik, radyo ve internet sistemlerinde de sorun yaşanabileceğini söylüyor.
12.04.2022
Büyük Bir Güneş Fırtınası Dünya’ya Yaklaşıyor için yorumlar kapalı
11
Bilim insanları, dört güçlü teleskop yardımıyla yaptıkları 1.200 saatlik gözlemin ardından insanlığa en uzak galaksiyi keşfettiklerini açıkladı. Galaksi, Dünya'mızdan 13,5 milyar ışık yılı uzakta olmasıyla keşfedilen en eski galaksi olarak kayıtlara geçti.
09.04.2022
En Yaşlı Galaksi Keşfedildi için yorumlar kapalı
19
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Savaşın aylarca, yıllarca sürebileceğini söyleyen Stoltenberg, 'Çok daha fazlasına hazırlanmamız gerekiyor' uyarısında bulundu.
07.04.2022
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: ”Bu Savaş Yıllarca Sürebilir” için yorumlar kapalı
19
Kepler'in görevini tamamlamasının üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen, teleskobun verileri günümüzde halen incelenmeye devam ediliyor. İncelenen verilerin içinde Jüpiter'e oldukça benzeyen bir gezegen olduğu keşfedildi. Ancak Kepler'in bu keşfi için kullandığı yöntem oldukça ilginç.
05.04.2022
Kepler’in Verilerinden Jüpiter’in Kayıp İkizi Çıktı için yorumlar kapalı
24
"Ayaklarımızın 3 bin metre altında neler olup bittiğini görüntüleyebilme yeteneğimiz büyüleyici"
29.03.2022
Bilim İnsanları Keşfetti: Dünya’nın Merkezinden 7 Yılda Bir İlginç Sinyaller Geliyor için yorumlar kapalı
29
Ukrayna'nın işgali sonrası birçok ülkenin yaptırım uyguladığı Rusya, ekonomik olarak zor günler geçiriyor. Batı'nın ekonomik ambargosunu yorumlayan Rusya Devlet Başkanı Putin, yaptırımların savaş ilanına benzediğini söyleyerek dünyaya gözdağı verdi.
05.03.2022
Putin’den Dünyaya Tehdit: ”Yaptırımlar Savaş İlanına Benziyor” için yorumlar kapalı
22
Dünya'dan 3 milyar ışık yılı uzaklıkta bilinen en büyük galaksi keşfedildi. Alcyoneus'un bir ucundan giren ışığın diğer taraftan çıkması 16 milyon ışık yılı sürüyor. Galaksinin evrende yeni keşiflere yol açacağı düşünülüyor.
22.02.2022
Bilim İnsanları Şimdiye Kadar Gözlemlenen En Büyük Galaksiyi Keşfetti için yorumlar kapalı
25
Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Ömer Faruk Akbal, Türkiye'nin yabancılara gayrimenkul satışında dünya dördüncülüğüne yükseldiğini söyledi. Akbal, ayrıca yabancıların yarısının aldığı konutu kiraya verdiğini belirtti.
11.02.2022
Yabancılara Gayrimenkul Satışında Dünya Dördüncüsüyüz için yorumlar kapalı
17
Rusya ile ABD ve NATO arasında Ukrayna konusunda artan gerilim restleşmeye dönüştü. ABD’nin 8500 askeri teyakkuza geçirdiğini açıklamasının ardından Rusya da Ukrayna sınırında 6 bini aşkın askerle savaşa hazırlık için inceleme başlattı.
25.01.2022
Rusya, 3. Dünya Savaşına Hazırlanıyor: Ukrayna Sınırında 6 Bini Aşkın Askerle İnceleme Başlattı için yorumlar kapalı
24
Thwaites Buzulu (Kıyamet Buzulu), kabaca Florida büyüklüğündedir diyebiliriz ve deniz seviyesini iki fitin üzerine çıkarmaya yetecek kadar buz kütlesine sahip.
20.01.2022
Kıyamet Buzulu 3 Yıl İçinde Dünya’yı Felakete Sürükleyebilir için yorumlar kapalı
6