SON DAKİKA

TWİTTER’DAN SİLDİĞİNİZ DM’LER GERÇEKTEN SİLİNMİYOR

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter’ın silinen mesajları sakladığı ortaya çıktı.

Bu haber 17 Şubat 2019 - 0:05 'de eklendi.

Twitter, kullanıcılarının direkt mesajlarını silmesine izin veriyor. ya da en azından olayın görünen kısmı bu şekildeydi ancak güvenlik araştırmacısı Karan Saini’nin araştırmalarına göre sildiğiniz mesajlar Twitter tarafından saklanıyor.

Mesajlar silinmiş olarak görünse bile Twitter’ın bu mesajların birer kopyasını aldığı ortaya çıktı. Yıllar öncesine dayanan mesaj verilerinizin Twitter tarafından saklanmasının yanı sıra Twitter verileriaracılığıyla bu mesajlara erişmenin mümkün olduğu da bulunanlar arasında. Güvenlik araştırmacısı Saini, silinen ya da askıya alınan hesapların silinen mesajlarına bile ulaşmanın mümkün olduğunun altını çizdi.

Mesajlara yalnızca kullanıcılar erişebilse bile Twitter’ın mesajları sildiğini söyleyip ardından silmediğinin ortaya çıkması, firmanın adına bir leke sürdü. Bunun farkında olup aksini iddia eden sosyal medya hakkındaki güven soruları da bu sebeple bir kez daha gündeme gelmiş oldu.

Bu olay sonucunda internetteki hiçbir verinin aslında yok olmadığı ve her şeyin saklandığı konusunu da tekrardan hatırlamış olduk.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!