TÜRKİYE SİYONİSTLER TARAFINDAN NASIL KUŞATILDI, İÇİMİZDEKİ HAİNLER KİMLER?

Stratejist, Gazeteci, Yazar, Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci, Zanka TV’de Ertuğrul Sertbaş’ın sunduğu “Tarihin Sesi” programına konuk oldu. Kahveci, Atatürk tarafından bizzat emri verilen, daha sonra devlet kurumları tarafından toplatılıp yasaklanan kitaba ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE SİYONİSTLER TARAFINDAN NASIL KUŞATILDI, İÇİMİZDEKİ HAİNLER KİMLER?
Yayınlama: 05.10.2020
162
A+
A-

Ertuğrul Sertbaş’ın “Tarihin Sesi” programının bu haftaki konuğu Stratejist, Gazeteci, Yazar ve Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci oldu.

Yayında Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı, Yahudi Casus Suzy Liberman kimdir?, Osmanlı’nın Filistin’i kaybetmesinde başrol oynayan Polonya doğumlu Yahudi kadın casus Suzy Liberman bu esnada neler yaptı?, Atatürk öldürüldü mü?, İsmet İnönü ve Fevzi Çakmak’ın rolü nedir?, Atatürk tarafından 1935 yılında tüm subay ve astsubaylara neden kitap olarak dağıtıldı?, Nili Yahudi yerel istihbarat örgütü ile İngiliz ordusu arasındaki bağlantılar nelerdir? konuları konuşuldu.

Kahveci “Suzy Liberman, aslında Ortadoğu coğrafyasının Türk milletinin elinden çıkmasına sebep olan derin casusluk mesleğinin kitabını yazmıştır. Polonya doğumlu Yahudi kadın casus Osmanlı’nın Filistin’i kaybetmesinde başrol oynamış isimlerden ve bu esnada yaptıklarının askeri strateji ve istihbari güvenlik açısından Atatürk tarafından Türk milleti adına tekerrür etmesin diye 1935 yılında tüm subay ve astsubaylara kitap olarak dağıtılmıştır.”

Kahveci, konuşmasına şu şekilde devam etti:

Bu olaylar yaşanırken Mustafa Kemal Atatürk, Süveyş Kanal Muharebesi’nde Osmanlı ordusunu komuta ediyordu. İşte mağlubiyeti getiren sonuç belliydi. Nili Yahudi yerel istihbarat örgütü, İngiliz ordusuna Osmanlı ordusunun geri planı hakkında bilgi aktarıyordu. Kudüs bu yüzden kaybedilmişti.

Bu tarihsel arka planın tanığı Mustafa Kemal Atatürk, bu kitabı tüm subaylara dağıtılmasıyla kalmamış, Siyonist İsrail devletinin kuruluş sürecinde, 1937 yılında şunları söylemek durumunda kalmıştı:

“Şimdi kendimize kafi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için, İslamiyetin mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hristiyanların nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyete lakayt olmakla ittiham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen peygamberin son arzusunu yani, mukaddes toprakların daima İslam hakimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeye hazırız.”

KAHVECİ, TÜRKİYE’NİN SİYONLAR TARAFINDAN KUŞATILDIĞINI VE İÇİMİZDEKİ HAİNLERİ ANLATIYOR

ATATÜRK tarafından basılma emri verilen bu kitap, hikaye tadında bir istihbarat kitabı olmasına rağmen, içerisinde stratejik ve saklanan bilgiler içermektedir. Bu kitap Atatürk tarafından kurulan devletin kurumları tarafından 1936 yılında talimatla toplatılarak yasaklanmıştır.

“Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı” Siyonizmin gelişim sürecine ve devletleşmesine farklı bir bakış getiren, günümüz olaylarıyla bağlantısını kuran, Mescid-i Aksa tatışmalarının güncel olduğu bir dönemde her bakımdan tartışma yaratacak bir kitap.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı