Privacy Policy Page
SON DAKİKA

Tüketici Şikayetleri Daha Kolay Yapılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, tüketicilerin tüketici hakem heyetlerine yapacakları şikayet başvurularının daha kolay olmasını sağlayan bir düzenleme yaptı.

Bu haber 11 Ağustos 2017 - 13:09 'de eklendi.

Tüketici Hakem Heyetleri Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile artık elden başvuru yapılabilecek, ayrıca e-devlet üzerinden Tüketici Bilgi Sistemi ile yapılması imkanı da sağlandı.

Yapılan bir başka değişikle Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru ve heyetlerin kararları ile ilgili istatistiki bilgilerin oluşturulmasına ilişkin esasları düzenleyen madde de yürürlükten kaldırıldı.

Tüketiciler Derneği Başkanı: Kredi Kartlarınızdaki Puanları Kullanın

Aynı uyuşmazlıkla ilgili daha önce bilirkişilik ya da hakemlik yapmış olsalar da Tüketici Hakem Heyeti başkanı ve üyeler, bundan sonra uyuşmazlıkla ilgili toplantılara katılabilecekler. Başkan üye ve raportör, bundan sonra bilirkişi olarak görevlendirilmeyecekler.

Eski yönetmeliğin başvurulara ve kararlara ilişkin istatistikleri 3 ayda bir olmak üzere ilçe tüketici hakem heyetlerinin il müdürlüklerine göndermelerini öngören 29. maddesi de yürürlükten kaldırıldı. Bu madde, il müdürlüklerinin istatistiki bilgileri 10 gün içinde genel müdürlüğe ulaştırması gerektiğini öngörüyordu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!