SON DAKİKA

Trump liderleri aradı, ‘Kudüs’ niyetini aktardı

ABD Başkanı Trump’ın Abbas, Netanyahu ve Kralı Abdullah’ı aradığı başka liderleri de arayacağı bildirildi. Trump’un ABD’nin

Bu haber 05 Aralık 2017 - 21:08 'de eklendi. 61

ABD Başkanı Trump’ın Abbas, Netanyahu ve Kralı Abdullah’ı aradığı başka liderleri de arayacağı bildirildi. Trump’un ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma niyetini aktardığı belirtiliyor.

ABD Başkanı Donald, Trupm’ın ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni İsrail’in başkenti Kudüs’e taşıma planına ilişkin Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbası aradığı bildirildi.

Filistin basınında yer alan haberlere göre, Trump, Abbas’a ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma niyetinde olduğunu illettiğini yazdı. Abbas’ın ise Trump’ın bu sözlerine, “Çok tehlikeli sonuçları olur” karşılığını verdiği belirtiliyor.

Beyaz Saray, Trump’ın Abbas’ı aradığını doğrularken Başkan’ın İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Ürdün Kralı Abdullah ile de görüştü.

Beyaz Saray, Trump’ın başka devlet liderleriyle de görüşeceğini belirtti, ancak bu liderlerin kim olduğuna ilişkin bir bilgi verilmedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın