SON DAKİKA

‘Terörden yararlanma siyaseti’

CHP’li Tezcan, Erdoğan’a “Terörle mücadele siyaseti değil, terörden yararlanma siyaseti peşindesiniz” diye seslendi. Tanrıkulu

Bu haber 14 Eylül 2017 - 9:24 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.

AKP ve CHP arasında son günlerde hem SİHA’larla sivillerin vurulması hem de Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Terörü dört yıl içinde çözmezsem siyaseti bırakırım” sözleriyle başlayan ‘terör’ tartışmasına CHP cephesinden sert karşılık geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, terörle mücadele siyaseti değil; terörden yararlanma siyaseti peşinde olduğunu savundu.

Partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından yazılı bir açıklama yapan Tezcan, “AKP Genel Başkanı bugün yine malum bölücü üslubuyla ‘Bu milletin evlatlarını şehit edenleri savunduğumuz’ iftirasına sarılmaktadır. Bu milletin evlatlarını şehit eden teröristlere kamyonlarla silah dağıtılırken valilere ‘Karışmayın’ diyen Erdoğan’dır. Terör örgütü bölgede mahkemeler kurarken, askere alma adı altında militan devşirirken, vergi daireleri kurup para toplarken bunlara başkanlık sevdasıyla göz yuman Erdoğan’dır” dedi.

Hamaset edebiyatı
“Siz ise topyekûn bir hamaset edebiyatıyla, dün olduğu gibi bugün de terörle mücadele siyaseti değil, terörden yararlanma siyaseti peşindesiniz” diyen Tezcan, şöyle devam etti; “Sizin kim olduğunuzu da çok iyi biliyoruz. Şehitlerimize ‘Kelle’ diyen ve terör örgütü liderine ‘Sayın’ diye hitap eden Erdoğan’ın kendisidir. Bu siyaset anlayışı dün olduğu gibi bugün de iflasa mahkûmdur. Ancak her çöküşün ağır bedelini millet ödüyor. 15 yıl önce ülkeyi sıfır terörle teslim alıp, 15 yıl içinde terör örgütlerini devletin bağrına yerleştirerek darbe yapacak güce eriştiren Erdoğan’ın, bizim ‘terörü dört yılda bitiririz’ sözümüzü anlayabilmesini tabii ki beklemiyoruz. Ancak kendisine güveniyorsa ki biz Genel Başkanımıza güveniyoruz, çıkar karşısına televizyonda tartışırlar, milletimiz kim haklı, kim değil öğrenmiş olur.”

Bulandırmıyoruz, arındırıyoruz
Öte yandan SİHA çıkışıyla gündeme oturan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kendisi için “Suyu bulandırıyorsunuz” diyen Erdoğan’a yanıt verdi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Tanrıkulu, “Bulandırmıyoruz, arındırıyoruz” dedi.

Tanrıkulu, şu ifadeleri kullandı; “Cumhurbaşkanlığı, bazı bakanların işi gücü bırakıp bir milletvekilini tehdidi, vekili tacizi örtbasa işaret. Suyu bulandırmıyor, arındırıyoruz. Devlette her şeyin kaydı var: Sivil, sabıkasız Mehmet Temel, İbrahim Sak, İsmail Aydın, Musa Tarhan’ı karalamak için yüksek payeli çaba yakışıksız. ‘Hakkârili, gariban Kürt aman vurulsa ne olacak, terörist der geçeriz’ demeden, hatayı tamir olması gerekendir. Her vatandaş kıymetlidir. Erdoğan’ın değil; masumiyet, adalet, hukuk devleti ve vicdanın çizdiği sınırlar içinde kalarak siyaset yapacağız. Dün de bugün de alnımız ak.”

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play