SON DAKİKA

TAYYİP ERDOĞAN’A SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Bu haber 15 Ağustos 2017 - 18:36 'de eklendi.
Abone ol

“Artık parlamenter demokrasi yok” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Erdoğan iki gün önce şunları söylemişti:

“Ahde vefa bizim siyaset ahlakımızın vazgeçilmez bir unsudur. Ülkemize ve partimize ihanet edenlere karşı ne kadar öfkeliysek bu çatı altında hizmet veren tüm kardeşlerimize muhabbet doluyuz. Yeri gelir kapıda bekçi oluruz. Yeri gelir o kapıya su taşırız. Aksi takdirde bu büyük yapıyı ahenkle verimli şekilde çalıştırma imkanından mahrum kalırız. Artık parlamenter demokrasi yok. Artık yüzde 34 ile seçim kazanmak yok. Şimdi yüzde 50+1 alacaksın en az. Buna hazır mıyız?”

SUÇ DUYURUSU

Halkın Kurtuluşu Partisi (HKP) “Laiklik Karşıtı eylemlerini bu kez ‘Artık Parlamenter Demokrasi Yok’ sözleriyle sürdüren Tayyip Erdoğan hakkında Suç Duyurusunda bulundu!”

Yapılan açıklama şöyle:

Recep Tayyip Erdoğan’ın gerek şahsen, gerekse partisi aracılığı ile vermiş olduğu laikliği yıkıcı ve toplumu ayrıştırıcı mesajları da son zamanlarda toplumda;

– Futbol Federasyon Kupası maçında taraftarların Allahü Ekber nidalarıyla sahayı basması,

– İzmir de kendilerine tacizde bulunan şüpheliyi şikâyet ettikleri polis tarafından ‘Bu kılıkla size az bile’ diyen polis tarafından darp edilmeleri,

– Belediye otobüs şoförünün aracı durdurup namaz kılmaya başlaması,

– Plajda bikinili şekilde namaz kılma hareketleri,

– Park bekçisinin giyimini kendince açık bulduğu kadını parktan kovması

– MUSTAFA KEMAL HEYKELİNE SALDIRI DÜZENLENMESİ

şeklinde laiklik karşıtı mesajların karşılık bulduğu görülmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığında yapılan müfredat değişikliği ile tüm derslerin değerler eğitimi üzerinden bilimi reddederek dini referanslara dayandırılması, CİHAT eğitimini zorunlu hale getirilmeye yönelik Milli Eğitim Bakanlığı çalışmaları ve arkasından Recep Tayyip Erdoğan’ın CİHADI SAVUNANLAR VE SAVUNMAYANLAR ayrımı yaparak partisinin genel kurulundaki konuşması ile iş tamamen çığırından çıkmıştır.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Resmi nikâh-dini nikâh ayrımı üzerinden yola çıkarak bundan böyle müftülere resmi nikâh kıyma yetkisi vererek dinsel devlet düzenine doğru atılan adımlarla “yeni bir devlet” kurduklarını,  “ yeni bir Türk Silahlı Kuvvetlerini inşa” ettiklerini basındaki YANDAŞLARI da açık ve seçik beyan etmiştir.

Belirtmek gerekir ki, Anayasayı İhlal suçunun aradığı cebir unsuru; mutlak surette maddi olmak zorunda da değildir. Bu amaca yönelik kullanılacak manevi cebir de bu suçun cebir unsuruna vücut verebilir.

Nitekim, suçun aradığı cebir unsuru “mefruz” (varsayılan) cebirdir. İktidarın en tepesinde ve böylesine dokunulmaz şekilde “FİİLİ BAŞKAN” olmanın verdiği de facto yetkilerin dayandığı OHAL GÜCÜ, kolluk gücü ve silahlı gücün caydırıcılık özelliği mefruz cebirin ötesindedir.

Kaldı ki geçtiğimiz günlerde iktidar sözcüsü Ayhan OĞAN tarafından yeni kurulduğu ikrar edilen devlet hedefinin TSK’nın yeniden yapılandırılmasıyla gerçekleşeceği söylenerek, dayanılan mefruz cebiri somutlaştırılmış olmaktadır.

“ARTIK PARLAMENTER DEMOKRASİ YOK!” sözleri de mevcut ve gelecek iktidar cebrinin bir diğer anlatıcısıdır, göstergesidir.

Alenen ortadadır ki, Tayyip Erdoğan açıkça ANAYASAYI İHLAL suçu işlemektedir. Cumhurbaşkanı dokunulmazlığı, bu suça zırh olamaz!

Cumhuriyetin savcılarını göreve çağırıyoruz..! Hâlâ kaldıysa…

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!