SON DAKİKA

Tavuklar Ezilmesin Diye Pembe Yelek Giydiriyorlar

İskoçya’da bir işletme sahibi, bazen bahçeden çıkarak caddede dolaşan maceracı tavuklarının araçların altında kalmasını önlemek için onlara parlak pembe renkte yelekler giydirerek hem emniyetlerini sağlıyor, hem de bu fırsatı reklama çeviriyor.

Bu haber 20 Ağustos 2017 - 3:12 'de eklendi.
Abone ol

İskoçya’nın Pertshire şehrinde bir yatak ve kahvaltı tavuklarına hem modaya uygun, hem de işlevsel bir çehre kazandırdı. Emniyeti sağlamak için karşıdan karşıya geçerken tavuklara, yüksek görünürlük sağlayan yelekler giydirildi.

Glenshieling House’un işletmecisi Louise Lennox, işletmesinin Facebook sayfasında bu videoyu paylaştı. Görüntülerde cadde üzerinde gezinen tavukların yeni kıyafetlerini giydikleri görülüyor.

Floresan pembesinin bu sezonun en tutulan rengi olduğunu biliyor muydunuz? Bu tavuklar işi biliyorlar.

STV News’e göre ‘Bed and Breakfast’ın genellikle etrafta gezinen 14 tavuğu var. Lennox bu yeleklerin sürücülerin dikkatini çekerek yavaşlamalarını sağlayacaklarını umuyor.

“Kahvaltı işlerinde kullandığım 14 tavuğum bir de horozum var. Normalde bahçede dururlar ama bazıları aşağıya inerek yolun karşısına geçiyorlar. Hem eğlenceli olur, hem de tavuklarımın güvenliğini sağlar diye düşünerek onlara bu yelekleri giydirdim” diyor işletme sahibi.

Lennox aynı zamanda tavuk yeleklerinin reklamını yapmak için de kullanıyor bu fırsatı. Her birinin üzerinde ‘Glenshieling House Girl’ ve ‘B&B’ nin telefonları yer alıyor. Böylece bölge sakinleri tavukları teslim edecekleri yeri bulabiliyorlar.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Her ne kadar bazı tavuklar diğerlerine göre daha maceracı olsalar da, Lennox’ın dediğine göre her zaman dönüyorlarmış eve.

Oldukça güvenilir ve tarz bir giyim. En azından tavuklar için.

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!