SON DAKİKA

‘Taşeron işçi düzenlemesi korkudan KHK ile yapılacak’

AKP’nin taşeron işçi düzenlemesini KHK ile yapma girişimini yorumlayan CHP’li Özel, “Dağ fare doğuracak. AKP bu yüzden Meclis’e

Bu haber 22 Aralık 2017 - 9:34 'de eklendi.

AKP’nin taşeron işçi düzenlemesini kanun hükmünde kararname ile yapacak olmasını yorumlayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “dağın fare doğuracağı hatta o farenin de ölü doğacağı bir sistem. AKP o yüzden Meclis’e getirmek, konfederasyonlarla, taşeron işçi temsilcileriyle yüzleşmek istemiyor” dedi.

Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında AKP’nin uzun zamandır beklenen taşeron işçi düzenlemesi hakkında konuştu. “Taşeron ile ilgili beklenti bir yana kötü kokular geliyor” diyen Özel, “200-250 bin kişiyi tatmin edecek geri kalanların umutlarını boşa çıkaracak örneğin belediye iktisadi teşekküllerini, kamu iktisadi teşekkülleri gibi devasa yapıları kapsam dışında bırakılacağı söylenen bir sisteme doğru evriliyor” ifadelerini kullandı.

‘Dağ fare doğuracak’
Özel şöyle devam etti: “Adalet ve Kalkınma Partisinin aklındaki taşeron düzenlemesi dağın fare doğuracağı hatta o farenin de ölü doğacağı bir sistem ve o yüzden Meclis’e getirmek, konfederasyonlarla, taşeron işçi temsilcileriyle yüzleşmek istemiyor. Ve yapmaya çalıştığı işi OHAL KHK’sıyla yapacağına ilişkin ciddi duyumlar vardı.”

Kudüs oylaması
BM’deki Kudüs oylaması hakkında da konuşan Özel, “BM Güvenlik Konseyince ABD’nin karşı oyu yüzünden veto edildi. Daha sonra Genel Kurula taşındı. Genel Kurula taşınmasını olumlu ve doğru bir yaklaşım olarak görüyoruz. Ve Genel Kurul’da her şeye rağmen gerekli oyu sağlayarak kabul edileceğine ilişkin bir umudumuz ve inancımız var. Bu süreçte Trump tarafından Genel Kurul’da oy verecek ülkelerin adeta tehdit edilmesi onlara karşı maddi yardımlar üzerinden şantaj yapılmasının son derece yanlış olduğunu son derece kınanması gereken bir tutum olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!