SON DAKİKA

Şok İddia: Erdoğan, Sedat Peker’den Aylık 10 Bin Dolar Alan Siyasetçiyi Biliyor

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Halk TV’de Gökmen Karadağ’ın sunduğu Açıkça programına bağlanarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Tantan, Erdoğan’ın Sedat Peker’den aylık 10 bin dolar alan kişiyi bildiğini iddia etti.

Bu haber 04 Haziran 2021 - 15:18 'de eklendi.
Abone ol

Sedat Peker’in iddia ettiği aylık 10 bin dolar alan siyasetçi tartışmasını değerlendiren eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, konuyu AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bildiğini belirterek “Soylu, Erdoğan’ın iki dudağı arasında bir memur” dedi.

“GEÇMİŞTE DE PARA VEREN MAFYA VARDI”

Geçmişte de siyasetçilere para veren mafya olduğunu ve o kişinin tek kişi olduğunu belirten Tantan, “O tek kişi bulunduğu statü bakımından o mafyamsı yapıyı koruyup kollayacak yapıdaysa ve onu adliyede ve polise karşı koruyacak kimlikteyse, ona para verebilir.

Önceden kurumlar kendi içindeki bu tip şeyleri kendi içindeki denetim mekanizmalarıyla soruşturma imkanlarıyla ortadan kaldırabiliyordu. Şimdi denetim mekanizması yok, demetim ve sorgulama yok. Sıkıntı bundan kaynaklanıyor. Sistemdeki çöküşten dolayı bu sistemden herkes istifade ediyor.” ifadelerini kullandı. 

Gazeteci Aytunç Erkin’in “10 bin dolar alan siyasetçiyi devlet açıklamazken, Sedat Peker ‘Ben pazar günü açıklayacağım’ derse bu ne demek?” sorusuna Tantan, “Yakalanmadan önce eğer bir mafya lideri veya organize suç örgütü lideri bir takım açıklamalarda bulunsa etkin pişmanlıktan yararlanabilir. Yani gelse dese ki ‘Ben bütün bu suçları anlattım.’ Bunlar da suç olan deliller” şeklinde konuştu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“ERDOĞAN BİLİYOR”

Öte yandan Tantan, gazeteci Aytunç Erkin’in, “Cumhurbaşkanı 10 bin dolar alan siyasetçiyi biliyor mudur sizce? İçişleri Bakanı bilgi vermiş midir?” sorusuna ise, “Mutlaka biliyordur. İçişleri Bakanı’nın bir siyasi zemini yok. İçişleri Bakanı bir memur. Cumhurbaşkanı’nın iki dudağı arasındaki görevlendirilmiş bir memur” cevabını verdi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!