SON DAKİKA

Selvi: Erdoğan Kılıçdaroğlu’na o kadar kızgın ki 30 Ağustos’ta bile tokalaşmadılar

Selvi, Şaban Dişli’nin Cumhurbaşkanlığı ekonomiden sorumlu başdanışmanı görevine getirilmesinin yarattığı tartışmalara değinirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin arasında bir köprü kurulduğunu belirtti.

Bu haber 04 Eylül 2017 - 18:04 'de eklendi. 133

Selvi, Şaban Dişli’nin Cumhurbaşkanlığı ekonomiden sorumlu başdanışmanı görevine getirilmesinin yarattığı tartışmalara değinirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin arasında bir köprü kurulduğunu belirtti. 

30 Ağutos resepsiyonu sırasında Bahçeli ve Erdoğan’ın uzun süre sohbet ettiğini belirten Selvi, Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na ise çok kızgın olduğunu belirtti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na o kadar kızgın ki, 30 Ağustos’ta Anıtkabir’de dahi tokalaşmadılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye o kadar ilgi gösteriyor ki, 30 Ağustos’ta hem Anıtkabir’de sohbet etti hem resepsiyonda en çok zaman ayırdığı isimlerdendi.

30 Ağustos resepsiyonunda Külliye’ye erken gidenlerdendim. Meclis Başkanı İsmail Kahraman ile MHP Lideri Bahçeli, kürsünün solunda oturuyor, zaman zaman sohbet ediyorlardı. Barzani’nin bağımsızlık referandumu kararı hakkında ters düştükleri için en çok Başbakan Binali Yıldırım ile Devlet Bahçeli’nin karşılaştıklarında ne yapacaklarını merak ediyordum. Çok dikkat etmeme rağmen tokalaşıp tokalaşmadıklarını tespit edemedim. Tokalaşmışlar. Hatta Bahçeli, Meclis Başkanı Kahraman’ın sağında oturuyordu. Yerinden doğrulup, “Sayın Başbakan siz buraya gelin, ben oraya geçeyim” diye bir jestte bulunmuş. Binali Bey de orada oturması için ısrarlı olmuş. Böylece aradaki soğukluk büyümeden giderilmiş. Tabii tokalaşma faslından önce arka kapı diplomasisi işlemiş, Başbakan ile MHP lideri arasında bir köprü kurulmuş. Cumhurbaşkanı Erdoğan başından itibaren bir soğukluk yaşanmasına izin vermemiş.”

‘DİŞLİ OLAYI SARSMIŞ’

Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı giderek sertleştiğini, ancak merkez sağdaki ittifak halkasını geniş tutmaya çalıştığını belirten Selvi, Şaban Dişli’nin Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olmasının ardından yaşanan tartışmaları ise şöyle anlattı:

“Resepsiyonda milletvekilleriyle sohbet ederken, sıcak bir gelişme yaşandı. AK Parti milletvekillerinin cep telefonlarına, son dakika olarak Şaban Dişli’nin Genel Başkan Danışmanı olduğu haberleri düşmeye başladı. Mehmet Dişli’nin 15 Temmuz’un beyin takımından olması nedeniyle kısa bir şaşkınlık yaşandı. Haberi doğrulatmaya çalıştılar. Ardından küçük çaplı diyaloglar yaşanmaya başladı. Aralarında suçun şahsiliğini hatırlatan da oldu, suçun şahsiliği sadece Şaban Dişli’ye mi işliyor diye tepki gösteren de. Benzer tartışmaya damatların tahliyesi sırasında Meclis’te AK Parti kulisinde tanık olmuştum. Belli ki Dişli olayı sarsmış.”

 

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın