SON DAKİKA

ŞEKER FABRİKALARINDAN SONRA, BİR ŞOK SATIŞ TA ARAZİLERİNDEN

Türkiye Şeker Fabrikaları, sekiz şehirde yaklaşık 55 bin metrekare büyüklüğe sahip 16 adet taşınmazın özelleştirme yöntemi ile satılacağını duyurdu.

Bu haber 05 Ekim 2018 - 22:43 'de eklendi. Son Güncelleme5 Ekim 2018 - 23:10
Abone ol

Türkşeker bünyesindeki 14 şeker fabrikasının geçen şubat ayında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından satılacağı açıklanmıştı. Nisan ayında ihaleler yapıldı ve fabrikalar özelleştirildi, ardından şirkete ait taşınmazlar da satışa çıkarıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Türkşeker’e ait 54 bin 934 metrekare alana sahip 16 taşınmaz pazarlık usulüyle ihale edilecek.

Satış yoluyla özelleştirilecek taşınmazlar daha önce özelleştirilen sekiz şeker fabrikasının bulunduğu illerde yer alıyor.

15 Ekim saat 16.00’ya kadar teklif verilebilecek gayrimenkullerin satışı için süre, gerekli görüldüğü takdirde uzatılabilecek.

Kapalı zarf usulüyle teklif verilecek ihalede görüşmeler pazarlık usulüyle yapılacak ancak, ihale komisyonu talep gelmesi durumunda satışı açık artırma yoluyla yapma yetkisine sahip.

İhaleye girecek kişi ya da kurumlar tekliflerini Türk Lirası cinsinden iletecek ve ihale Türk Lirası üzerinden peşin fiyat esasına göre değerlendirilecek. İhale bedeli peşin ödenecek.

Yapılan açıklamaya göre, ihaleye ortak girişim grupları da katılabilecek.

Satışa konu taşınmazlardan birine teklif verilebileceği gibi ayrı ayrı olmak koşulu ile birden çok taşınmaz içinde teklif verilebilecek.

Öte yandan, verilen teklifler herhangi bir şartı içeremeyeceği gibi birden fazla teklif verilmesi halinde bu teklifler birbirleriyle ilişkilendirilemeyecek.

ÖİB, şartname bedelini 200 lira olarak açıklarken, muhammen bedeller belirtilmedi.

Satışı yapılacak 16 taşınmaz ve geçici teminat bedelleri Resmi Gazete’de yayımlandığı şekliyle şöyle:

* Adana: Tufanbeyli’de 2 bin 692 metrekare

*Bayburt: Merkez ilçede 548 metrekare

*Çorum: Sungurlu’da 3 bin 482 metrekare ve Alaca’da 7 bin 994 metrekare

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

*Edirne: Merkez ilçede 3 bin 1 metrekare, Keşan ilçesinde 415 m2 ve Uzunköprü ilçesinde 6 bin 477 metrekare

* Erzincan: Çayırlı ilçesinde 2 bin 987 metrekare

* Erzurum: Horasan ilçesinde 3 bin 190 metrekare, Pasinler Kethuda Mahallesi’nde bin 399 metrekare ve 4 bin 349 metrekarelik iki ayrı taşınmaz.

* Kırşehir: Kaman’da 3 bin 426 metrekare

* Yozgat: Akdağmadeni’nde 5 bin 271 metrekare, Sarıkaya’da 3 bin 881 metrekare, Çekerek ilçesinde 712 metrekare ve 5 bin 108 metrekarelik iki ayrı taşınmaz.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!