Arazi

Trabzon’da AKP’li Akçaabat Belediyesi, Söğütlü deresi kenarında bulunan, adeta cennet bahçesini andıran yeşil araziyi, sanayi tesisi yapmak için kamulaştırıyor. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, 93 parseli kapsayan "Acele kamulaştırma" kararını imzaladı.
30.07.2023
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 93 Parseli Kapsayan Acele Kamulaştırma Kararını İmzaladı için yorumlar kapalı
88
TOKİ, depremin vurduğu Adana’da dere yatağında yer alan araziyi konut alanı olarak satışa çıkardı. Araziye 32 metre yüksekliğinde bina yapılabilecek. Ayrıca ormanlar, sit alanları ve ibadethane alanları da satışa çıkarıldı.
16.07.2023
TOKİ, Depremin Vurduğu Adana’da Dere Yatağında Yer Alan Araziyi Konut Alanı Olarak Satışa Çıkardı için yorumlar kapalı
134
İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, Büyükşehir Belediyesi'nin AKP döneminde özel bir şirketten satın aldığı arazi yoluyla kamunun 106 milyon dolar zarara uğratıldığını açıkladı.
27.04.2023
Buğra Gökce, Yolsuzluk Dosyası’nı Yeniden Hatırlattı: Akp Döneminde Kamu Zararı 106 Milyon Dolar! için yorumlar kapalı
63
VakıfBank’ın İzmir’in en değerli bölgelerinden biri olan Konak’taki arazisi Cumhurbaşkanlığı Sarayları’nın da müteahhidi olan Rönesans Holding’e satıldı. Rönesans’ın bu araziden yaklaşık 3 milyar TL kazanacağı açıklandı.
14.03.2023
Vakıfbank’ın Arazisi Rönesans Holding’e Satıldı için yorumlar kapalı
15
2. Abdülhamit tarafından yaptırılan Beşiktaş’taki Orhaniye Kışlası sınırları içindeyken 2018 yılında azınlık vakfına devredilen, Musevi Mezarlığı’nın ve Yıldız Parkı’nın ortasında kalan 19 bin metrekarelik arazi, tarihi sit koruması iptal edilerek konut imarına açıldı.
24.01.2023
Beşiktaş’taki 19 Bin Metrekarelik Eski Kışla Arazisi Konut İmarına Açıldı! için yorumlar kapalı
41
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Malatya yolu üzerinde olan Elazığ Emniyet Müdürlüğünün altında bulunan eski Zülfü Ağar polis okulu arazisinin TOKİ tarafından özel bir inşaat firmasına AVM inşa etmek için satışının yapılmasına tepki gösterdi.
19.01.2023
Polis Okulu Arsasına AVM İnşa Ediliyor için yorumlar kapalı
9
İzmir'in Urla İlçesi Zeytineli Koyu'ndaki, Hazine'den alınıp Ensar Vakfı'na 49 yıllığına tahsis edilen araziye ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yaptığı plan değişikliklerinin yürütmesi durduruldu. Ensar Vakfı'nın "eğitim merkezi ve öğrenci yurdu" olarak kullanacağı belirtilen arazi, daha önce 3'üncü derecede doğal SİT alanıydı. İzmir 5. İdare Mahkemesi, bakanlığın yaptığı...
13.12.2022
Ensar Vakfı’na Mahkemeden Urla Vetosu! için yorumlar kapalı
20
Emlak Konut’un, Bodrum’daki deniz manzaralı devasa arazi için düzenlediği ihaleyi Bakan Mustafa Varank’ın kuzeni ile AKP’ye yakınlığıyla bilinen Cevahir şirketi aldı. Şirketlerin en az 6 milyar TL gelir elde edeceği açıklandı.
18.11.2022
Bodrum’daki Deniz Manzaralı Devasa Araziyi Varank’ın Kuzeni Kaptı! için yorumlar kapalı
7
AKP’li Sultangazi Belediyesi, 5 yıl önce “Yaşlı Bakım Merkezi” olarak yapımına başladığı ve 5 katlı kaba inşaatını bitirdiği binayı, arsasıyla birlikte satışa çıkardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), söz konusu araziyle ilgili yapılan imar planı değişikliğine karşı çıkmıştı.
17.11.2022
AKP’li Sultangazi Belediyesi Yaşlı Bakım Merkezi İnşaatını Satışa Çıkardı için yorumlar kapalı
13
Demirören’in borcuna karşılık Ziraat Bankası’na devredilen Göktürk’teki araziye yapılacak konut projesi için yandaşlara 3,8 milyar TL ödenecek. Projeyi Kalyoncu’nun ortağı Özyazıcı ile AKP’li Cevahir’in şirketi yapacak.
12.11.2022
Göktürk Projesi Yandaşa Yaradı: 3,8 Milyar TL Ödenecek için yorumlar kapalı
13
Park alanını yapılaşmaya açmasıyla gündeme oturan AKP’li Çekmeköy Belediyesi, okul alanı olarak belirlenen araziyi konut alanına dönüştürdü. Mahallelinin “Mağdur olacağız” itirazına ise kulak tıkandı.
10.09.2022
AKP’li Çekmeköy Belediyesi, Okul Alanına Konut Yapacak için yorumlar kapalı
3
Boşaltılan Çekmeköy Kışlası’nın arazisinde ağaç katliamı sürüyor. 1700 konut ve 141 villanın inşaatına başlanan arazide BirGün, 50 yıllık ağaçların kesilerek kütüğe dönüştürüldüğünü görüntüledi.
30.07.2022
Çekmeköy Kışlası’nda Ağaç Katliamı: 50 Yıllık Ağaçları Kütük Yaptılar! için yorumlar kapalı
38