Resmi Gazete

Bazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
04.11.2023
Atama ve Görevden Alma Kararları Resmi Gazete’de Yayımlandı için yorumlar kapalı
45
"Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine" ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, 9 bin 500 TL'ye ek olarak 26 yaş sınırı getirildi.
25.10.2023
Vergisiz Telefon Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı için yorumlar kapalı
35
Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kentsel Dönüşüm Başkanlığı kuruldu. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararda, Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’na 2665 kadro tahsis edildiği bildirildi.
16.10.2023
Resmi Gazete’de Yayımlandı: Kentsel Dönüşüm Başkanlığı Kuruldu için yorumlar kapalı
40
Resmi Gazete’de temmuz ayı teşvik listesi yayımlandı. Buna göre iktidarla ilişkili olan 5’li Çete’den Menzilciye kadar birçok şirkete teşvikler verildi. Bazı holdingler bir yılda en az ikinci defa teşvik aldı.
03.10.2023
Temmuz Ayı Teşvik Listesi Yayımlandı: Eş, Dost, Tarikata Teşvikler Yağdı  için yorumlar kapalı
46
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, alkollü içki sunumu ve satışı ile tütün mamulleri satış yasağı genişletildi. Karar kapsamında sağlık, eğitim ve öğretim, kültür ve spor hizmeti verilen yerlerin bahçeleri de yasak sınırı içine dahil edildi.
20.09.2023
Resmi Gazete’de Yayımlandı: Alkol Yasağı Genişletildi! için yorumlar kapalı
65
Resmi Gazete'de yayınlanan SGK Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki yeni düzenlemeye göre muayene ücretlerine ve tıbbî malzeme bedellerine zam geldi.
25.08.2023
Muayene Ücretlerine Yüzde 50 Zam için yorumlar kapalı
32
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete yayımlanan karara göre, beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak Türk lirası cinsinden 1 Euro değeri, temmuzda yüzde 30,5 oranında artırıldı.
23.07.2023
Resmi Gazete’de Yayımlandı: İlaç Fiyatlarına Yüzde 30,5 Zam için yorumlar kapalı
24
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı atandı. Eski AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, İçişleri Bakan Yardımcısı ve eski TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı olurken; Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek, yeniden aynı göreve getirildi. Fatma Betül Sayan...
22.06.2023
Resmi Gazete’de Yayımlandı: 17 Bakanlığa 68 Bakan Yardımcısı Atandı için yorumlar kapalı
4
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) 79 öğretim üyesi profesör alımı yapacak. Seçime bir gün kala Resmi Gazete'de yer alan ilanda, kadroların tamamı için özel çalışma konularının belirtildiğini söyleyen akademisyenler, “Hepsinin özel çalışma koşullarındaki aranan şartlar incelendiğinde bir saat içinde hepsinin isim listesi bile çıkarılabilir” dedi.
13.05.2023
SBÜ’den Adrese Teslim Kadro İlanı için yorumlar kapalı
14
Ticaret Bakanlığı’nın dört şirkete “dış ticaret sermaye şirketi” statüsü vermesine ilişkin tebliğ hafta ortasında Resmi Gazete’de yayımlandı. Devlet yardımlarından öncelikli faydalanma olanağı sağlayan söz konusu statüye ulaşan şirketlerden üçünün AKP ile olan bağı dikkat çekti.
01.05.2023
Resmi Gazete’de Yayımlandı: Bakanlığın Statü Verdiği Dört Şirketin Üçü AKP Bağlantılı için yorumlar kapalı
15
Orman Kanunu’nda değişiklik getiren kanun 5 Nisan tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Orman Kanunu’nun 16’ncı maddesinde yapılan değişiklik ile artık verimli orman alanlarında da bakanlığın uygun görmesi halinde madencilik faaliyeti yapılabilecek.
08.04.2023
Orman Kanunu Değişti: Verimli Orman Alanlarında Madencilik Yapılabilecek için yorumlar kapalı
13
BDDK, iki yeni banka kurulmasına ve bir bankaya faaliyet izni verilmesine onay verdi.
25.03.2023
Resmi Gazete’de Yayımlandı! İki Yeni Banka Kurulacak için yorumlar kapalı
14