SON DAKİKA

Şehir Hastaneleri Sempozyumu başlıyor

Şehir Hastaneleri Sempozyumu Ankara’da başlıyor. Ankaralı yurttaşlar, TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu’nun düzenlediği

Bu haber 15 Aralık 2017 - 15:13 'de eklendi. 72

BirGün/Ankara

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu’nun düzenlediği “Şehir Hastaneleri Sempozyumu” yarın başlıyor. Sempozyuma ilişkin çağrı videoları yayımlanmaya başladı. TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Emin Koromaz ve TTB Merkez Konseyi Üyesi eski başkanı Bayazıt İlhan, Ankaralı yurttaşları sempozyuma katılmaya ve katkı sunmaya davet etti.

TMMOB Ankara İl Koordinasyon kurulu tarafından düzenlenen “Şehir Hastaneleri Sempozyumu” yarın İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu’nda gerçekleşecek.

Şehir Hastanelerini tüm yönleriyle ele alacak sempozyum, “Sağlıkta Dönüşüm ve Sağlık Politikaları”, Şehir Hastanelerinin Ekonomi Politiği” ve “Kentsel Planlama ve Mühendislik” başlıklı üç ayrı oturumdan oluşacak.

Sempozyum öncesinde Düzenleme Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Kamu Özel Ortaklığı olarak bilinen sistemin sağlık alanına uyarlanmasıyla ortaya çıkan Şehir Hastaneleri projesi kısaca, kamu arazilerinin hastane yapımı için özel şirketlere devredilmesi, devletin inşaatı üstlenen işletmeci şirkete 25 yıl kira ödemesi, bu süre boyunca vergi muafiyeti sağlaması ve hastane için hasta garantisi vermesi biçiminde işleyen bir işletme modelidir” denildi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın