TMMOB

Maden Mühendisleri’nin raporu, deprem bölgesinde yapılan hataları gözler önüne serdi. Raporda hataların ve eksikliklerin ölüm sayısını artırdığına dikkat çekildi. Ayrıca acilen yapılması gerekenler sıralandı.
07.05.2023
Maden Mühendisleri Odası Raporu: Yeni Bir Afet Modeli Gerekiyor için yorumlar kapalı
27
TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Genel Başkanı Şevket Demirbaş, her zaman deprem üretebilecek ve tedbir almadığımızda yıkıcı sonuçları olabilecek fay demektir. 'Diri faydan kaçalım' derken ancak belirli bir bantta kaçabilirsiniz." dedi.
23.02.2023
Jeofizik Mühendisleri Odası Genel Başkanı Demirbaş: Türkiye’de 500’e Yakın Diri Fay Var 6-7 Büyüklüğünde Depremler Üretebilir için yorumlar kapalı
58
KESK, DİSK, TMMOB ve TTB tarafından 12 Aralık 2021 Pazar günü Antalya'da yapılması planlanan miting Muratpaşa Kaymakamlığı tarafından yasaklandı.
11.12.2021
KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin “Geçinemiyoruz” Mitingine Yasak! için yorumlar kapalı
12
"Kamu İhale Kanunu değiştiriliyor. Evet, iktidar eliyle yapılan 200'e yakın değişiklikle kamu kaynaklarının zarara uğramasına, haksız el değiştirmesine kaynaklık eden yasa sil baştan elden geçiriliyor.
01.05.2021
Kamu İhale Kanunu Sil Baştan Ele Alınıyor için yorumlar kapalı
0
İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Abdullah Karaman İstanbul 10. İdare Mahkemesi Başkanlığı’na verdiği dilekçede Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin daha önce görüşlerini beyan ettiğini ve bu yüzden bilirkişilikten çekilme mecburiyeti doğduğunu belirtti.
06.02.2021
Kanal İstanbul’un Bilirkişi Heyetinden Bir Kişi Daha Çekildi için yorumlar kapalı
1
Kanal İstanbul projesinin bilirkişi heyetinde bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi’nden H.A.'nın, "tehdit edildim" diyerek çekilmesinin ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan TMMOB, "Kanal İstanbul Projesi ÇED sürecinin derhal sona erdirilmesi ve projeye karşı açılan tüm davaların akabinde düşürülmesi gerekmektedir" dedi.
29.01.2021
Bilirkişi Kanal İstanbul Projesinden Çekildi! Çed Raporu Şaibeli için yorumlar kapalı
0
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın doğal sit ve tarım alanı için hazırladığı koruma amaçlı imar planlarına TMMOB’ye bağlı odalar tepki gösterdi.
01.01.2021
TARIM ALANLARI İMARA AÇILIYOR için yorumlar kapalı
1
TMMOB'a bağlı Ziraat Mühendisleri Odası, tarım sektörüne ilişkin karar ve bütçelere ilişkin değerlendirmesinde, tarımsal desteklerde artış yapılmamasının olası sonuçlarını sıraladı.
17.12.2020
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI: 2021 YILI TARIM SEKTÖRÜ İÇİN HÜSRAN YILI OLACAKTIR için yorumlar kapalı
7
İzmir'i sarsan 6.9 büyüklüğündeki deprem, gözleri İstanbul başta olmak üzere riskli illere çevirdi. Büyük İstanbul depremi yaklaşırken, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası "8 acil adım" çağrısı yaptı.
02.11.2020
KORKUTAN UYARI: DAHA BÜYÜK DEPREM OLACAK için yorumlar kapalı
1
Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü’nce çıkarılan “Özel Ağaçlandırma Yönetmeliği” ile geçmişte kurumun yetkisiyle yapılan “özel ağaçlandırma” izin yetkisi, kurumun teknik heyetinin elinden alınarak özel işletmelere devredildi.
16.06.2020
AĞAÇLANDIRMA YETKİSİ ÖZEL İŞLETMELERE DEVREDİLDİ için yorumlar kapalı
0
TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi’nin yaptığı basın açıklamasında Gölbaşı’na yapılması planlanan millet bahçesi projesine ilişkin “Bilimsel çalışmalar, ulusal ve uluslararası koruma kararları ve Ankaralıların sağlığı ve Ankara'nın geleceği göz ardı edilerek, bölge millet bahçesi adı altında sermayeye peşkeş çekilecektir” denildi
28.05.2020
ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ İLAN EDİLEN GÖLBAŞI’NA MİLLET BAHÇESİ YAPILIYOR için yorumlar kapalı
5
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, UNESCO Türkiye Milli Komitesi tarafından da Jeopark adayı olarak kabul edilen 15 aday alandan biri olan Narman Kanyonu'ndaki Göndere Vadisi'nin girişine Narman Belediyesi tarafından iki katlı bir bina yapılmaya başladığını duyurdu
14.05.2020
UNESCO ADAYI NARMAN KANYONU’NA İŞ MAKİNALARI GİRDİ için yorumlar kapalı
21