inşaat

Mayıs ayının ilk iki haftasında 114 dosya hakkında konkordato için ilk başvuru anlamına gelen ‘geçici mühlet’ kararı verildi. Konkordato talep eden sektörlerin başında inşaat, tekstil ve akaryakıt istasyonları geldi.
21.05.2024
Konkordato Talep Eden Firma Sayısı Artıyor için yorumlar kapalı
56
Bodrum sınırlarındaki Gölköy Mahallesi’nde iki seçim arasında kiralanan dünyaca ünlü Cennet Koyu’nda inşaata başladı. Milas Orman İşletme Müdürlüğü, 1. derece arkeolojik sit alanında yapılan inşaat nedeniyle suç duyurusunda bulundu.
31.05.2023
Cennet Koyu’nda İnşaat Başladı! için yorumlar kapalı
12
İnşaat, otomotiv, mobilya, enerji sektörü gibi hayatın akışını sağlayan kritik alanlarda hizmet sağlayan çelik boru sanayi üreticileri, sıcak rulo sac fiyatlarının artması ve kurdaki yükselişle birlikte yaşanan tedarik sorunuyla ilgili, arz-talep dengesizliği ortadan kalkıncaya kadar yüzde 6 ila 9 arasında olan gümrük vergilerinin bir süreliğine askıya alınmasını istiyorlar.
17.12.2021
Kritik Alanlarda Hizmet Veren Sanayi Alarm Veriyor için yorumlar kapalı
0
Krizin vurduğu inşaatta maliyet üçe katlandı. Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi'ni bünyesinde barındıran, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yerleşkesi inşaatı 2018'de 158 milyon TL'ye ihale edilmişti. Yeni ihale 499 milyona tanıdık firmaya verildi.
12.11.2021
499 Milyonluk Gizli İhale Tanıdık Şirkete Gitti için yorumlar kapalı
15
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre Ekim 2019-Eylül 2021 aralığında büyük ölçekli 230 firmayla 73,1 milyar TL tutarında yeniden yapılandırma anlaşması yapıldı. Söz konusu firmalar en çok imalat sanayi, inşaat ve perakende sektöründe faaliyet gösteriyor.
27.10.2021
TBB: 230 Firmanın 73.1 Milyar TL’lik Borcu Yeniden Yapılandırıldı için yorumlar kapalı
3
TOKİ'nin İzmir'de bir üniversite kampüsüne yapılması planlanmasının ardından konu TBMM gündemine taşınmıştı. Mahkeme, üniversite dışındaki konut ve diğer kullanım alanlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi. Böylece imar planları geçersiz kaldı.
18.05.2021
Üniversite Kampüsündeki TOKİ İnşaatına Mahkeme ‘Dur’ Dedi için yorumlar kapalı
2
Dört Yaka Esenler Meydan projesinde “fazla inşaat hakkı” skandalı yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) tespit ettiği imara aykırılıklar ve usulsüzlüklere karşın projenin inşaatı sürüyor.
01.05.2021
AKP’li Esenler Belediyesi’ndeki Usulsüzlükler Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
7
Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Yeşilovacık Mahallesi’nde yapılaşmanın yasak olduğu kıyı kenar çizgisi içerisinde inşa edilen yapılar tepki çekti. Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD), Kıyı Kanunu’na aykırı olarak inşa edildiği öne sürülen iki ayrı yapıyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurarak yasa dışı uygulamanın durdurulmasını talep ederken, yöre halkı da "Rant beklentisiyle...
07.02.2021
Silifke’de Kıyı Alanında ‘Pes’ Dedirten İnşaat! için yorumlar kapalı
31
AKP'li Bursa Osmangazi Belediyesinin Bilal Erdoğan’ın Başkanı olduğu İlim Yayma Vakfı için belediye kasasından yaptığı yurt inşaatı Sayıştay raporuna girdi.
19.12.2020
SAYIŞTAY: BİLAL ERDOĞAN’IN VAKFINA YAPILAN YURT İNŞAATI BELEDİYE KASASINDAN KARŞILANDI için yorumlar kapalı
0
AKP’li Eyüpsultan Belediyesi, Göktürk mahallesinde yeşil alan olarak bırakılan dere yatağındaki araziye tüm uyarılara karşın kültür tesisi ve cami inşaatı yapıyor. İBB yetkilileri inşaatı mühürlemesine rağmen inşaat devam ediyor.
15.10.2020
AKP’Lİ EYÜPSULTAN BELEDİYESİ, İBB’NİN MÜHÜRLEDİĞİ İNŞAATA DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
4
AKP iktidarı döneminde aldığı ihalelerle sürekli tartışılan Cengiz Holding, Rize’de açılışı yapılan Ricosta Otel için 49 milyon 630 bin lira “teşvik” aldı.
17.08.2020
AKP’YE YAKIN İŞADAMI MEHMET CENGİZ’İN OTELİNE 50 MİLYON TL ‘TEŞVİK’ VE YÜZDE 70 VERGİ İNDİRİMİ için yorumlar kapalı
30
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, UNESCO Türkiye Milli Komitesi tarafından da Jeopark adayı olarak kabul edilen 15 aday alandan biri olan Narman Kanyonu'ndaki Göndere Vadisi'nin girişine Narman Belediyesi tarafından iki katlı bir bina yapılmaya başladığını duyurdu
14.05.2020
UNESCO ADAYI NARMAN KANYONU’NA İŞ MAKİNALARI GİRDİ için yorumlar kapalı
21