SON DAKİKA

Savaş Uçakları Havalandı! ‘Türkiye Çarpışmaya Hazırlanıyor’

Türk ve Yunan heyetlerinin buluştuğu saatlerde Girit Adası’ndaki Suda Üssü’nden savaş uçakları Türkiye’ye gözdağı vermek için kalkış yaptı. Çeşme’nin karşısındaki Sakız Adası’nda ise Yunan özel kuvvetler askerleri Lozan Antlaşması’nı ihlal etti. Jerusalem Post gazetesi ise, Türkiye’nin İsrail ve Yunanistan’la çarpışmaya hazırlandığını yazdı.

Bu haber 16 Mart 2021 - 16:37 'de eklendi.
Abone ol

Bir hafta içerisinde İsrail, Fransa, ABD ve Güney Kıbrıs gibi ülkelerle peş peşe tatbikatlar yapan Yunanistan, Türkiye ile görüşmenin gerçekleşeceği bugün de bir başka ülkeyle gövde gösterisine girişiyor. İzmir Çeşme’nin karşısında yer alan Sakız’da ise Yunan özel kuvvetler askerleri silahlarını ateşledi.

Türkiye ve Yunanistan, istikşafi görüşmelerin 62. randevusu için bugün Atina’da buluşuyor. Kathimerini gazetesi, tarafların başkent Atina’daki bir otelde bir araya geldiğini bildiriyor.

İstanbul’daki 61. buluşmanın ardından yaklaşık iki ay sonra gerçekleşen görüşmede Türk ve Yunan dışişleri bakanlığı yetkilileri bulunuyor.

İstikşafi görüşmenin yapıldığı saatlerde Yunan savaş uçakları Girit Adası’na gelen Suudi Arabistan jetleriyle birlikte havalandı. Altı adet Suudi F-15’i, hafta sonu Girit’teki Suda Üssü’ne konuşlandı.

CNN Türk Atina muhabiri Yorgo Kırbaki, Yunanistan’ın geçen yıl da Birleşik Arap Emirlikleri’yle Girit’te gövde gösterisine giriştiğini hatırlatıp ilk kez Suudi jetlerinin Girit’ten kalkış yaptığını bildiriyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

JP: TÜRKİYE ÇARPIŞMAYA HAZIRLANIYOR 

Türkiye, Salı günü İsrail, Yunanistan ve AB’ye nota verdi. Güney Kıbrıs’ın da dahil olduğu elektrik projesinin güzergahı Türkiye karasularından geçiyor ve Ankara kendisine bilgi verilmediğini vurguluyor.

İsrail’in Jerusalem Post gazetesi, Ankara’nın nota vermesi üzerine “Türkiye East Med için İsrail, Yunanistan ve Avrupa Birliği ile çarpışmaya hazırlanıyor” başlığıyla bir haber yayımladı. Gazete, Türkiye’nin amacının İsrail’le ilişkileri koparmak olduğunu savundu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!