savaş uçakları

Dışişleri Komisyonu’nda kabul edilen uluslararası anlaşma ile Katar’a ait 36 jet ve 250 askeri personelin Türkiye’de bulunmasına onay verildi. Anlaşma Meclis’te kabul edilirse bu personel ve jetler Türkiye sınırlarında harbe hazırlanabilecek.
02.12.2021
Katar Savaş Uçakları ve Askerleri, Türkiye’ye Geliyor: Hava Sahasında Uçabilecek için yorumlar kapalı
15
Abluka altındaki Gazze'de sivilleri, evleri, sokakları, bankaları, tarım alanlarını bombalayan İsrail, Fillistin'in İçişleri Bakanlığı binasını vurdu.
15.05.2021
İsrail Jetleri, Filistin İçişleri Bakanlığı Binasını Bombaladı için yorumlar kapalı
0
ABD ordusu USS Theodore Roosevelt uçak gemisinin başını çektiği saldırı grubunun hamlesini duyurdu, Çin ise yeryüzünün en tehlikeli boğazına uçak gemisini gönderdiğini açıkladı.
06.04.2021
ABD Uçak Gemisi, Güney Çin Denizi’ne Giriş Yaptı, Çin Tayvan Yakınlarına Uçak Gemisi Gönderdi için yorumlar kapalı
30
NATO'ya bağlı savaş uçaklarının, Kuzey Denizi, Karadeniz, Baltık Denizi ve Kuzey Atlantik bölgesinde Rusya'ya ait savaş uçaklarının "olağan dışı faaliyetlerine karşı" 10 kez havalandığı ve bunlara karşı 6 kez önleme yaptığı bildirildi.
30.03.2021
NATO’ya Bağlı Savaş Uçakları, Rus Uçaklarına Karşı Havalandı için yorumlar kapalı
0
Bağımsızlık Günü kutlamalarında Yunan jetleri Türkiye'ye birkaç kilometre uzaklıktaki Meis Adası üzerinden alçak uçuş yaptı, devriye gezen savaş gemisine çekilen bayrak ise gözden kaçacak gibi değildi. Yunan medyası, geçtiğimiz yaz mevsiminde sıkça gündeme gelen Meis'teki alçak uçuşla Türkiye'ye yanıt verildiğini yazdı.
26.03.2021
Gerilim Tırmanıyor! Yunan Jetleri, Meis Adası Üzerinde Alçak Uçuş Yaptı için yorumlar kapalı
7
Osmanlı'dan bağımsızlığını kazanmasını kutlayan Yunanistan'a ABD, Rusya, İngiltere ve Fransa'dan mesaj yağdı, Biden ve Macron'un videoları yayınlandı. Atina'daki törenlerde uçan jetler arasında Fransız ve ABD savaş uçakları da vardı.
25.03.2021
Hepsi Yunanistan’a Geldi! ABD ve Fransız Jetleri… için yorumlar kapalı
33
Türk ve Yunan heyetlerinin buluştuğu saatlerde Girit Adası'ndaki Suda Üssü'nden savaş uçakları Türkiye'ye gözdağı vermek için kalkış yaptı. Çeşme'nin karşısındaki Sakız Adası'nda ise Yunan özel kuvvetler askerleri Lozan Antlaşması'nı ihlal etti. Jerusalem Post gazetesi ise, Türkiye'nin İsrail ve Yunanistan'la çarpışmaya hazırlandığını yazdı.
16.03.2021
Savaş Uçakları Havalandı! ‘Türkiye Çarpışmaya Hazırlanıyor’ için yorumlar kapalı
4
Suudi Arabistan'a ait 6 adet F-15C tipi savaş uçağı ilgili personelle birlikte 13 Martta Girit'teki Suda Hava Üssü'ne geldi. Yunanistan ve Suudi Arabistan ortak tatbikat yapıyor.
15.03.2021
Suudi Arabistan’a ait F-15 Savaş Uçakları, Girit Adası’nda için yorumlar kapalı
1
Rusya'ya ait savaş uçakları yaklaşık 10 gündür kendi sınırlarında ABD, İngiltere ve Norveç uçaklarını engellemişti. Rusya bu kez Uzak Doğu'da ABD uçağını sınırlarına yakın bir bölgeden püskürttü.
16.09.2020
RUS VE ABD UÇAKLARI UZAK DOĞU’DA KARŞI KARŞIYA GELDİ için yorumlar kapalı
1
Hava Kuvvetlerine ait olan Çiğli, Balıkesir, Bandırma askeri üslerinde ve Konya hava üslerinde olağanüstü hareketlilik başladı.
05.09.2020
HAVA KUVVETLERİNE AİT ÜSLERDE OLAĞANÜSTÜ HAREKETLİLİK için yorumlar kapalı
1
İsrail ordusuna bağlı savaş uçakları Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki bölgeleri bombaladı.
06.07.2020
İSRAİL SAVAŞ UÇAKLARI GAZZE’YE HAVA SALDIRISI DÜZENLEDİ için yorumlar kapalı
0
ABD Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı (NORAD), Alaska yakınlarında Rusya'ya ait 4 deniz uçağına önleme yapıldığını bildirdi.
28.06.2020
ABD, RUS UÇAKLARINA ALASKA YAKINLARINDA ÖNLEME YAPTI için yorumlar kapalı
0