SON DAKİKA

Sansürü savunmak için Sendika.Org’a çamur attı

Ulaştırma Bakanı Arslan, Sendika.Org’a yönelik 61 defa erişim engeli getirilmesini soran muhalefete yanıt vermeye çalışırken

Bu haber 18 Aralık 2017 - 12:03 'de eklendi.
Abone ol

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Meclis bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada erişimi engellenen “Wikipedia” ve “Sendika.Org”a ilişkin açıklamalarda bulundu. Arslan, bakanlığının bütçe görüşmeleri sırasında, Meclis Genel Kurulu’nda muhalefet milletvekillerinin “Sendika.Org”a erişimin 61 defa engellenmesini sorusuna ilişkin olarak, “Sendika.Org’u çocuklara cinsel taciz, müstehcenlik, fuhuş ve kumar oynatılması dahil tüm bunlara imkân sağladığı için yasaklamışız. Atatürk aleyhine suçlar işlendiği için yasaklamışız. Yasaklamaya da devam edeceğiz” dedi. Wikipedia’nın yasaklanması ile ilgili olarak da Bakan Arslan, “Biz bu kadar terörle mücadele terör örgütleri ile hakaret eden ülke durumuna sokan, Atatürk’e hakaret eden Wikipedia’nın yayını durdurulur. Kusuru kendisinde arasınlar” ifadelerini kullandı.

‘Özür dileyeyim’ dedi, ama…

Genel Kurul görüşmelerindeki soru-yanıt kısmında CHP’li İbrahim Özdiş, tartışmayı sürdürerek, “Sayın Bakan hükümet gibi kandırılmış oluyor. Sendika.org yolsuzluklarla, çocuk istismarı yapan vakıflarla mücadele yayın ilkesi olan bir sitedir. Bundan rahatsız oluyorsanız, bunu söyleyin” sorusunu yöneltti ve Bakan Arslan’ın özür dilemesini istedi.Bakan Arslan, “Kullandığım ifade yanlış anlama gelebiliyor. Engelleme milli güvenlik ve kamu düzeni ile ilgildir. Farklı anlaşılıyorsa özür dileyeyim” ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Arslan’ın açıklamasına dair “AKP’nin özgürlükler konusunda nasıl yasakçı bir noktaya geldiğinin itirafı” yorumunda bulundu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!