Privacy Policy Page
SON DAKİKA

Samsung, Yazılım Güncellemeleri Nedeni ile Mahkemelik Oldu!

Hollandalı bir tüketiciyi koruma kuruluşu olan Consumentenbond, bazı cihazlara yazılım güncellemeleri yayınlamadığı gerekçesi ile Samsung’u mahkemeye verdi.

Bu haber 27 Mart 2018 - 14:39 'de eklendi.

Standart bir akıllı telefon üreticisi, piyasaya sürdüğü cihazlara iki yıl boyunca yazılım güncellemesi sunmaktadır. Fakat bu durum resmi bir politika değildir ve şirketten şirkete, hatta modelden modele değişebilmektedir. Yine de Samsung, Hollanda’da satışa sunduğu bazı akıllı telefonlara yazılım güncellemesi vermediği gerekçesi ile mahkemeye çıkacak.

Samsung, Galaxy Note 9 İçin Ekran İçi Sensörde Hala Kararsız

Samsung’u yazılım güncellemeleri yayınlamamakla suçlayan ve şirkete karşı dava açan kurum, Consumentenbond adında Hollandalı bir tüketiciyi koruma kuruluşu. Consumentenbond’un bu davayı açma konusundaki asıl amacı, 2 yıllık yazılım güncellemelerinin şirketler için zorunlu bir kural halini alması.

Ayrıca Consumentenbond’a göre bu iki yıllık süreç telefon piyasaya sürüldüğünde değil, tüketici telefonu satın aldığında başlamalı. Yani 2017 yılında piyasaya çıkan bir Galaxy S8’i 2018 yılında satın alan bir tüketici, 2019 yılına kadar değil 2020 yılına kadar yazılım güncellemesi almalı. Tabii bu durumun tüketiciler için ne kadar avantaj olduğu tartışılır.

Samsung, S9'un Dokunmatik Ekran Sorununu İnceliyor

Elbette ki Samsung’un cihazlara iki yıl yazılım güncellemesi vereceğine dair resmi bir politikası bulunmuyor. Bu durum, Samsung’un mahkemeden istediği sonucu alabilmesi için bir avantaj. Ayrıca önümüzde piyasaya çıktıktan 4 yıl sonra 2017’de hala güncelleme almış olan bir Galaxy S4 örneği bulunuyor. Bu da Samsung’un mahkemede elini güçlendirecektir.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!