SON DAKİKA

Rusya ‘kapora’ ile yetinmedi

Türkiye’nin Rusya’dan alacağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ‘kaporayı verdiklerini’ açıkladığı S-400 hava savunma sistemine

Bu haber 16 Kasım 2017 - 12:03 'de eklendi.

Türkiye’nin Rusya’dan alacağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ‘kaporayı verdiklerini’ açıkladığı S-400 hava savunma sistemine ilişkin tartışmalar sürerken Moskova anlaşmanın hayata geçirilmesi için Türkiye’nin tüm ödemeleri yapması gerektiği açıklamasında bulundu.

Rusya’nın askeri ve teknik işbirliğinden sorumlu federal ajansı FSVTS’den bir yetkili gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’yle imzalanan S-400 anlaşmasının pratik olarak hayata geçirilmesi, yani sevkiyatın başlaması için Ankara’nın kontratta belirlenen tüm ödemeleri yapması gerektiğini söyledi. Sputnik’in aktardığı habere göre yettkili, kontrata göre, S-400 bataryalarının Türkiye’ye sevkiyatının 2019 ve 2020’de gerçekleştirilebileceğini de belirtti.

Teknik detaylar ayrıca konuşulacak
Teknoloji transferi yapılıp yapılmayacağı ve üretimin Türkiye’de gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine ilişkin bir soru karşısındaysa Rus yetkili, teknolojik işbirliğiyle ilgili meselelere yapılacak ayrı görüşmelerde karar verilmesi gerektiğini söyledi.

Haberde Erdoğan’ın 12 Eylül’de yaptığı bir açıklamada, S-400 füze savunma sisteminin satın alınması konusunda Türkiye’nin kaporayı Moskova’ya gönderdiğini söylediği hatırlatıldı. Rusya devlet savunma sanayisi şirketi Rostec’in genel direktörü Sergey Çemezov yaptığı bir açıklamada, anlaşmanın tutarının 2 milyar doları aştığını söylemişti.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!