SON DAKİKA

Rezilliği bu ülkeye yaşatacaksınız

AKP’yi eleştiren CHP’li Tezcan, “Koskoca devleti Rıza Sarraf’ın önüne yatırmanın rezilliğini bu ülkeye yaşatacaksınız” dedi

Bu haber 23 Kasım 2017 - 9:39 'de eklendi.

ABD’de devam eden Rıza Sarraf davası için AKP’lilerin gösterdiği telaşı eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Rıza Sarraf gibi birinin önüne yatırmanın rezilliğini bu ülkeye yaşatacaksınız” dedi.

CHP MYK toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tezcan, Rıza Sarraf davası ve AKP’nin tavrına değindi. Konunun “Milli mesele gibi ortaya konulmaya başlandığını” söyleyen Tezcan, “Askerlerimizin başına çuval geçirildiğinde nota vermeyen hükümet, Rıza Sarraf söz konusu olduğunda derhal nota verme gereği duydu” dedi.

‘Burada kapatırsanız…’
“Sarraf’tan ne gibi bir milli mesele çıkacak? Neresi milli? Bütün ilişkileri gayri milli olan birinin hangi pozisyonundan milli bir duruş çıkaracaksınız?” sorularını sıralayan Tezcan, şöyle devam etti: “Türkiye’de yargılamanın önünü kapatırsanız dışarıda yargılamanın önünü açılır. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Rıza Sarraf gibi birinin önüne yatırmanın rezilliğini bu ülkeye yaşatacaksınız” ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nunönceki günkü grup toplantısında gündeme getirdiği iddiaları da yineleyen CHP Sözcüsü, “Ak Parti Genel Başkanı Aayın Erdoğan’ın oğlu, eniştesi, dünürü, eski özel kalem müdürü ve kardeşinin yurt dışındaki bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdi mi, göndermedi mi? Sermayesi 1 sterlin olan yurt dışındaki bir şirkete milyonlarca dolar parayı gönderdi mi, göndermedi mi? milyonlarca dolar para Sayın Erdoğan’ın yakın çevresi tarafından yurt dışına gönderildi mi, gönderilmedi mi? Sayın Erdoğan’dan hala cevap alamadık” diye konuştu.

***

‘Montaj bilgiler’

Başbakan Binali Yıldırım, Hilton Bomonti Otel’de düzenlenen “Türkiye Ekonomi Zirvesi”nde konuştu. Rıza Sarraf davasına değinen Yıldırım, “Darbe tutmayınca bugün Amerika’da görülen davaya FETÖ’cuların bir şekilde sızmaları suretiyle tekrar denenmeye çalışılmakta. Bu davanın temelini hukuki dayanağı oluşturan deliler, bilgiler, belgeler FETÖ terör örgütünün 17-25 Aralık öncesi ülkemizde yaptığı kanunsuz, hukuksuz işlerin bir sonucu olduğunun bilinmesini isteriz. Ne idiği belirsiz üretilmiş, montaj, yapıştırma bilgileri delil olarak ortaya koymak hukuk değildir, hukuki bir ülkeler ile yaptığı ticaret kimse kusura bakmasın Türkiye’nin işidir. Davanın tarafları orada baskı altında tutulmakta ülkemiz ve menfaatlerimiz aleyhine ifade vermeye zorlanmaktadır. Tanık olarak açtığınız dosya daha duruşma başlamadan, sanık olarak açtığınız dosya daha duruşma başlamadan tanığa dönüşmüştür” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!