SON DAKİKA

PROF. DR. SAVAŞ’TAN KULLANILMAYA BAŞLANAN KORONA AŞISI HAKKINDA ÇOK KONUŞULACAK SÖZLER

Çin’de üretilen aşı Türkiye’de kullanılmaya başlandıktan sonra Doktor Serdar Savaş’tan çok konuşulacak bir açıklama geldi. Savaş aşıyla ilgili “Ben yaptırmam, babama anama çocuklarımı ve hastalarıma yaptırmam. 3. fazı tamamlanmış hiçbir aşıyı kesinlikle yaptırmayın” dedi.

Bu haber 19 Eylül 2020 - 17:57 'de eklendi.

Cumhuriyette yer alan habere göre, Çin’in korona virüs için ürettiği aşı Türkiye’de kullanılmaya başlamıştı. Doktor Serdar Savaş ise aşı ile ilgili çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Görüntüleri paylaşılan aşının ilk gönüllü uygulaması dün Hacettepe Tıp Fakültesi’nde 3 sağlık çalışanına yapıldı.

Doktor Serdar Savaş ise Youtube’da Halkweb kanalına katıldı. Burada Çin’den gelen aşıyla ilgili açıklama yapan Serdar Savaş “Çin’de iki aşı çıktı. Birini devlet çıkardı birini özel bir kuruluş çıkardı. Sağlık Bakanlığı özel kuruluşun çıkardığı aşının peşinde. Çin’den test kiti getirilmişti. Hiç biri çalışmadı. Benzer bir şeyi yaşayacağız” dedi.

“BU TUZAĞA DÜŞMEYİN”

Savaş:  “Ben daha önce demiştim. Bakanlık 3. faz çalışmaları yapılmamış aşı getirecek. Ben yaptırmam, babama anama çocuklarımı ve hastalarıma yaptırmam. 3. fazı tamamlanmış hiçbir aşıyı kesinlikle yaptırmayın. Bu tuzağa düşmeyin. Bunu getirecekler, büyük paralar  verecekler. Orada neler dönecek onu bilmiyorum. Ondan sonra vatandaşa diyecekler ki ‘isteyen yaptırsın’. Ben Recep Tayyip Erdoğan’ın benim koyduğum şırıngadan o aşıyı yaptırdığını görmeden halkımızın kimse aşı yaptırmasın” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!