Virüs

Sosyal medyada "Türkiye'de ilk maymun çiçeği virüsü vakası tespit edildi" paylaşımları yayılıyor. Ancak kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Türkiye'de henüz maymun çiçeği virüsü tespit edilmedi.
21.05.2022
Flaş İddia: Türkiye’de Maymun Çiçeği Virüsü Tespit Edildi için yorumlar kapalı
23
Çin’in Henan eyaletinde 4 yaşındaki bir çocuğa, H3N8 kuş gribi bulaştığı doğrulandı. Çinli bilim insanları, enfeksiyona neden olan virüsün, 1889 pandemisinden kalma, atlarda ve köpeklerde de bulunan önceki bir türün varyasyonu olduğunu açıkladı.
27.04.2022
Çin’de İnsana Bulaşan İlk Kuş Gribi Vakası Tespit Edildi için yorumlar kapalı
19
“Ukrayna’daki tüm tehlikeli virüsler, bu laboratuvarda saklanıyor olmalı. Tüm araştırma faaliyetleri, ABD tarafından yürütülüyor ve onun izni olmadan hiçbir bilgi açıklanamıyor. Mevcut durumda tüm taraflara Ukrayna ve çevre ülke vatandaşlarının ve tüm dünyanın sağlığı ile güvenliği göz önüne alınarak bu laboratuvarların güvenliğini sağlamaya çağırıyoruz.”
10.03.2022
ABD’nin Ukrayna’daki Virüs Laboratuvarları için yorumlar kapalı
24
Bilecik İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı, il genelinde şubat ayından bu yana vatandaşlarda görülen; ishal, bulantı ve kusma şikayetlerinin içme suyuna karışan Norovirus’ten kaynaklandığını açıkladı.
16.02.2022
Bilecik İl Sağlık Müdürü Damkacı: ‘İçme Suyuna Virüs Bulaştı, Çok Sayıda Vaka Var’ için yorumlar kapalı
13
Koronavirüsün en çok mutasyona uğrayan türü olarak bilinen Omicron varyantını geçen yılın kasım ayında Güney Afrika'da tespit eden Dr. Angelique Coetzee, birçok bilim insanı ve siyasetçinin kendisine virüsün gidişatı ile ilgili yalan söylemesini istediğini açıkladı.
10.02.2022
Omicron’u Keşfeden Doktor Coetzee, Virüsü Olduğundan Kötü Göstermesi için Baskı Görmüş için yorumlar kapalı
5
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüse (Covid-19) yakalandığını duyurdu.
05.02.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüse Yakalandı için yorumlar kapalı
1
Rusya'da hükümet, Sibirya'daki buzların erimesinin antik virüs ve bakterileri serbest bırakabileceği konusunda uyarıda bulundu. On binlerce yıl boyunca donda kalan mikropların ''uyanma'' riskinin olduğu belirtildi.
15.12.2021
Rus Bilim İnsanlarından Uyarı: Antik Virüsler Uyanıyor! için yorumlar kapalı
3
Dünyanın en gizemli kadınlarından biri olan kehanetleriyle adından söz ettiren Baba Vanga ismiyle tanınan kahinin 2022 yılı için kehanetleri ortaya çıktı. Daha önce birçok olayı ve gelişmeyi önceden bilen Baba Vanga, 2022 yılı için iyi öngörüde bulunmuyor.
13.12.2021
İşte Ünlü Kahin Baba Vanga’nın Korkutan 2022 Kehanetleri için yorumlar kapalı
28
Koronavirüs, Ebola, HIV, Nipah ve Zika gibi ölümcül hastalıkların yanı sıra kuş gribi virüslerinin de mutasyona uğradığını belirten uzmanlar, insanlar için ölümcül olabilen sekiz kanatlı olduğunu açıkladı.
19.10.2021
⁠Bilim İnsanlarından Daha Ölümcül Pandemi Uyarısı: En Az 8 Türü Aramızda Dolaşıyor için yorumlar kapalı
20
Rusya'da son bir haftada ikinci gökyüzünden ölü kuşlar yağdı. Bu olay başta Türkiye olmak üzere Karadeniz'e komşu olan ülkelerde korku yarattı.
08.10.2021
Gökyüzünden Ölü Kuşlar Yağdı: Türkiye’ye Hastalık Taşınabilir için yorumlar kapalı
5
Rusya, Türkiye'den aldıkları meyvelerde bir tür mantar çeşidine ve domateslerde ise virüs tespit edildiğini açıkladı.
25.09.2021
Türkiye’nin Rusya’ya Sattığı Meyvelerde Mantar, Domateslerde Virüs Tespit Edildi! için yorumlar kapalı
1
Çin'in başkenti Pekin'de 53 yaşındaki erkek veterinerin "Monkey B" (BV) virüsü nedeniyle hayatını kaybetmesiyle virüs kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiği bildirildi. Hayatını kaybeden veterinerin, mart başında ölmüş iki maymunu inceledikten sonra virüse yakalandığı belirtildi.
18.07.2021
Çin’de Korona Sonrası Yeni Kabus: ‘Monkey B’ Virüsünden İlk Ölüm Gerçekleşti için yorumlar kapalı
7