pandemi

Antalya’da daha önce 5 bin lira seviyesinde olan konut kiraları pandemi ve ardından yaşanan Rusya-Ukrayna savaşı sonrasında 50 bin liralara kadar yükseldi. Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı İsmail Çağlar bu yüksek kiraları, düzenli olarak ödeyemeyenler ya da ödemeden kaçıp giden yabancılar olduğunu söyledi.
08.08.2022
Antalya’da Yabancılar Ev Kiralarını Ödemeden Kaçıyor için yorumlar kapalı
14
Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) sinek ve kene gibi taşıyıcıların yeni bir pandemiyi başlatabileceği açıklaması üzerine uzmanlardan vatandaşlara uyarılar geldi. Saksı altlığında kalan su birikintisinin bile bir hafta içinde en az 300 sivrisineğin uçkun hale gelmesine neden olabileceğini kaydeden uzmanlar, bu konuda vatandaşlara büyük görev düştüğünün altını çizdi.
09.04.2022
DSÖ’den Korkutan Uyarı: Sinek ve Keneler Yeni Pandemilere Neden Olabilirler! için yorumlar kapalı
11
Türk Hava Yolları, daha önce bilet alan ancak pandemi nedeniyle kullanamayan yolcularına iki koşul sundu. Ya biletlerin son kullanım süresi olan tarihe kadar kullanılması ya da iki ay sonrasına kadar fark ödenerek yararlanılması önerildi. Tersi durumda biletlerin iptal edileceği belirtildi.
03.04.2022
Türk Hava Yolları, Pandeminin Faturasını Vantandaşa Kesti için yorumlar kapalı
11
Enerjide yaşanan kriz, gıda sektörünü tehdit ediyor. Elektrik kesintilerinin gıda fiyatlarını artıracağından endişe edilirken, sektör muafiyet talebinde bulundu.
24.01.2022
Sanayide 3 Günlük Elektrik Kesintisi Başlıyor için yorumlar kapalı
12
Prof. Dr. Selda Pelin Kartal, "Bu bir bulaş olduğu için herhangi bir ülkede, herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir." dedi.
22.01.2022
Profesör Uyardı: Türkiye’de Uyuz Vakaları Bir Yılda Yüzde 50 Arttı için yorumlar kapalı
7
Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye'nin de dahil olduğu gelişmekte olan ülkeler grubuna yüksek enflasyon ve kamu borcuyla karşı karşıya olduğuna dikkat çekerek, türbülans uyarısı yaptı. IMF, ülkelere bu duruma nasıl karşı koyacaklarına dair hazırlık yapmalarını tavsiye etti.
10.01.2022
IMF’den Türkiye’ye Uyarı: Türbülansa Hazırlıklı Olun için yorumlar kapalı
27
Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) özel temsilcisi Dr. David Nabarro, salgının geleceğine dair açıklama yaptı. Nabarro, "Pandemi oldukça uzun bir süre, aylar hatta yıllar sürecek gibi görünüyor" dedi.
24.11.2021
DSÖ’den Korkutan Açıklama: ‘Koronavirüs Uzun Yıllar Bizimle Olabilir’ için yorumlar kapalı
0
Pandeminin de etkisiyle son zamanlarda uyuz vakalarında artış yaşanıyor. Uzmanlar, derinleşen yoksulluğun vakaları artırdığını kaydederek belirti görüldüğü anda sağlık kuruluşuna başvurmak gerektiğini vurguluyor.
24.11.2021
Derinleşen Yoksulluk Uyuz Vakalarını Artırdı için yorumlar kapalı
10
Koronavirüs, Ebola, HIV, Nipah ve Zika gibi ölümcül hastalıkların yanı sıra kuş gribi virüslerinin de mutasyona uğradığını belirten uzmanlar, insanlar için ölümcül olabilen sekiz kanatlı olduğunu açıkladı.
19.10.2021
⁠Bilim İnsanlarından Daha Ölümcül Pandemi Uyarısı: En Az 8 Türü Aramızda Dolaşıyor için yorumlar kapalı
20
KÜRESEL otomotiv sanayisi pandeminin başlangıcından beri tedarik sıkıntılarıyla boğuşuyor. Bu sıkıntılar, ihracatının büyük bölümünü AB ülkelerine yapan yerli üreticiyi de zora sokuyor. Mikroçip darboğazı, hammadde artışları ve konteyner sorununun ardından otomotiv sanayisinin yeni gündemi nakliyeyi sağlayacak kamyonlara şoför bulunamaması... İlk önce İngiltere’de ortaya çıkan şoför sıkıntısı Almanya gibi ülkelerde de...
12.10.2021
Kamyon Sürücüsü Krizi Almanya’ya da Sıçradı! Türkiye için de Uyarı Geldi için yorumlar kapalı
4
İngiltere'de benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşurken, birçok istasyonda akaryakıt kalmadı.
26.09.2021
100 Bin Kamyon Şoförü Açığı Olan İngiltere, Gıda Krizi ile Karşı Karşıya Kaldı, Bazı İstasyonlarda Akaryakıt Kalmadı için yorumlar kapalı
8
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilileri, yeni çıkan varyantların toplum bağışıklığı üzerinde olumsuz etki yarattığını belirtirken, koronavirüsün yakın gelecekte bitmeyeceği konusunda uyarılarda bulundu.
12.09.2021
DSÖ’den Korkutan Aşı Açıklaması: ‘Pandemiyi Bitireceğinden Kuşkuluyuz’ için yorumlar kapalı
2