SON DAKİKA

PESKOV’DAN ‘SURİYE’ MESAJI!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yarın Moskova’da Rusya ve Türkiye arasında yapılacak 2+2 formatındaki görüşmede Suriye’deki durumun geleceğinin netliğe kavuşturulacağını söyledi.

Bu haber 28 Aralık 2018 - 22:03 'de eklendi.
Abone ol

Rusya’ya gidecek olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Rus mevkidaşları Sergey Lavrov ve Sergey Şoygu ile yapacağı 2+2 formatındaki görüşme hakkında açıklamalarda bulunan Peskov, Menbiç durumun ve Ankara’nın bölgedeki harekat planlarının masaya yatırılacağını kaydetti.

‘TÜRK VE KÜRT TARAFININ AÇIKLAMALARI İÇİN YARINKİ GÖRÜŞMENİN SONUCU BEKLENMELİ’

Peskov, “Bu temaslar, Suriye’deki durumun geleceğini tamamen netliğe kavuşturmak ve eylemleri senkronize etmek için gerçekleştirilecek. Türk ve Kürt tarafından yapılan açıklamalar için yarınki üst düzey toplantının bitmesini beklemeliyiz” dedi.

‘UŞAKOV VE OKTAY DA KATILACAK’

Görüşmelere Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da katılacağını belirten Peskov, toplantıların sonucunda liderler düzeyinde görüşmeye gerek olup olmadığına karar verileceğinin altını çizdi.

‘PUTİN VE ERDOĞAN 2019’UN İLK YARISINDA GÖRÜŞEBİLİR’

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşmenin 2019’un ilk yarısında gerçekleşebileceğini ifade etti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

LAVROV: ABD’NİN ÇEKİLME KARARINDAN SONRA OLUŞAN DURUMU KONUŞACAĞIZ’

Yarınki görüşmelere ilişkin bir diğer açıklama Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan geldi. Lavrov, “Türk meslektaşlarımızla ABD’nin Suriye’den çekilme açıklamasından sonra bölgede oluşan durumu istişare edeceğiz. Daha sonra neler konuştuğumuzu sizlere açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

FİDAN VE KALIN DA HEYETTE

Moskova’ya gidecek Türk heyetinde MİT Başkanı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer alıyor. ABD’nin Suriye’den çekilme kararı sonrası yeni durumu görüşmek için yarın Rusya’ya gidecek olan Türk heyetinin gündemindeki en önemli başlıkların Rusya’nın pozisyonu ve Suriye hava sahasının kullanımı olduğu belirtilmişti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!