SON DAKİKA

OTOPARK ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

EKONOMİYEREL HABERLER

Özdağ, yeni kurulacak partiyle ilgili konuştu: Merkez sağ değil milli merkez

Hürriyet’ten İpek Özbey’e konuşan Özdağ yeni partinin nasıl bir siyaset izleyeceğine dair ipuçları verdi.

Bu haber 14 Ağustos 2017 - 13:37 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Hürriyet’ten İpek Özbey’e konuşan Özdağ yeni partinin nasıl bir siyaset izleyeceğine dair ipuçları verdi.

Özdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

 • Teşkilatların oluşturulması konusunda çalışacak bir komisyon kuruldu. Öte yandan kurucular kurulu ve program-tüzük çalışmaları devam ediyor. Kurucuların bir bölümü belli. Bir bölümü de önümüzdeki günlerde belli olacak.

EKİMDE SAMSUN’DAN YOLA ÇIKACAĞIZ

 • Ekimde inşallah Samsun’dan yola çıkacağız, çünkü Cumhuriyet tarihimizde çok önemli bir yer. İstiklal Harbi’nin başlangıcı
 • Merkez sağ parti değiliz. Her şeyden önce bütün Türkiye’yi kucaklayan bir siyasi hareketiz. Kendimizi milli merkezde tanımlıyoruz. 
 • Herkesin yaşam tarzını güvence altına alacak bir parti olacağız. 
 • Bizim partimiz bir anlamda Birinci Meclis’in ruhunu taşıyacak bir parti olacak. Türkiye, kuruluş felsefesi ve milli değerlerine dönmeli.
 • Seçildiğimizin birinci dakikasından 1’inci senesinin sonuna kadar hangi kurumlarda neler yapacağımızı planladık. 

‘ÇOK ŞAŞIRACAĞINIZ İSİMLER OLACAK’

 • Yeni Demokrasi Hareketi’nden Vatan Partisi’ne, AKP’den CHP’ye, MHP’den Saadet Partisi’ne, BBP’ye kadar siyasi partilerden olduğu gibi şimdiye kadar hiçbir siyasi partiyle ilgilenmemiş insanlar da var. Ve oraya gelen herkes Türkiye’nin artık demokratik bir ülke olmadığını biliyor. Böyle bir mücadelenin zor olduğunu da biliyor ama ortak olarak söyledikleri bir şey var: Siz Türkiye için son umutsunuz ve biz de bu son umuda katkı vermek istiyoruz. 
 • Çok şaşıracağınız isimler olacak. Tanıdığınız ama daha önce siyasette görmediğiniz isimler. Bazıları Türkiye’nin tamamının tanımadığı ama kendi alanlarının çok seçkin isimleri olacak.
 • (‘AK Parti’den katılım var mı?’ sorusu üzerine) Bütün siyasi partilerden katılım var. Referandumda evet diyen MHP’lilerin yüzde 20’si kopar, gelir diye düşünüyorum.

‘BU PARTİDE KADINLAR ÖNDE OLACAK’

 • Liderimiz kadın bir kere. Türk siyasetinde büyük gelişme yaratacak bir etki olduğu görünüyor. Bu partide kadınlar önde olacak.

‘ANKETLER, BUGÜN TÜRKİYE’DE SEÇİM OLURSA İKTİDARIN DEĞİŞECEĞİNİ GÖSTERİYOR’

 • Şu anda bize gelen değişik kuruluşların yapmış olduğu anketler, bugün Türkiye’de seçim olursa iktidarın değişeceğini gösteriyor. Ve şunu söyleyebilirim. Parti kurulur kurulmaz Meclis’te grubu olacağını tahmin ediyoruz.
 • Ama 16 Nisan’da gördük ki Türkiye’de sandık ve sandık güvenliği kalmamıştı. Onun için yapmamız gereken ilk şey tekrar sandığı ve sandık güvenliğini sağlayacak şekilde yola çıkmak.
 • AKP’ye şunu söyleyeceğiz: “Biz adil bir seçim istiyoruz. Eğer bunlara karşı çıkarsanız siz Türkiye’de adil ve güvenli bir seçim istemiyorsunuz demektir.” Bunu bütün Türk halkı ve dünya kamuoyu görecek.

‘1 MİLYON ÜYE HEDEFLİYORUZ’

 • Bizim partimizi halk kuruyor. Meselenin mali boyutunu da halkla çözmeyi esas alıyoruz. Hukuk düzeni içerisinde bütün kurallara uyuyoruz. Geniş bir üyelik kampanyası başlatacağız. 1 milyon üye hedefliyoruz. 
 • Halk bizi sevdi. Bizim verdiğimiz mücadeleye destek verdi, hak verdi. Çünkü Türk halkı mağdur edilenin yanında duruyor, mağduriyetin ne olduğunu biliyor ve mağdur olmasına rağmen hukukun içinde kalarak ve vatandaşı kucaklayarak mücadele edene de destek oluyor. İşte biz şimdi o temel üzerinde bu mücadeleyi sürdürüyoruz. 

‘FETÖ İLE MÜCADELE, TAYYİP ERDOĞAN’A BIRAKILAMAYACAK KADAR CİDDİ BİR İŞTİR’

 • Bizim durduğumuz yerden FETÖ, son 1000 senede Türk devletinin en büyük iç düşmanıdır. Daha büyük bir iç düşman olmamıştır. Hiçbir iç düşman devletimizin içine, kılcal damarlarına bu kadar sızmamıştır.
 • FETÖ, sadece bir terör örgütü değil, bir casusluk örgütüdür. Biz bugün FETÖ ile yapılan sözde mücadeleyi aslında Erdoğan’ın günlük intikam duygularına terk edilmiş bir mücadele olarak görüyoruz. Oysa FETÖ ve benzeri terör örgütleriyle yapılan mücadele, stratejik bir plana sahip olmalı, fikri bir temel üzerine oturmalı. 
 • FETÖ ile mücadele Tayyip Erdoğan’a bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir. 

FETÖ YERİNE BAŞKA ÖRGÜTLÜ YAPILAR

 • AKP’nin müdahaleleri ile önce FETÖ’cü yapılanma, 15 Temmuz sonrasında KHK’lar emir-komuta zincirini kırmıştır. Ordunun can damarı olan silah arkadaşlığı yıkılmıştır. TSK’da SADAT eli ile AKP’lileşme sağlanmak istenmektedir. Oysa Türkiye’yi ancak milli bir ordu koruyabilir.
 • AKP, TSK ve yargı ile birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü’nü de FETÖ’nün arka bahçesine çevirdi. Şimdi ise FETÖ tasfiye edilirken, onun yerine başka örgütlü yapıların yer almaya başladığını görüyoruz. Oysa, polis sadece devletin ve yurttaşın polisi olmalıdır. 
 • Emniyet Genel Müdürlüğü’nü müsteşarlığa dönüştürmek ile ilgili bir incelememiz var. Polis içinde polisten başka bir yapıya müsaade etmeyeceğiz.

‘ÜLKEYİ BÖLDÜRMEYİZ’

 • Türkiye’nin bölünmesine izin vermeyiz. Türkiye’de bir tek millet yaşıyor, o da Türk milleti. Değişik mezhepler, etnik gruplar var ama bunların hepsi Türk milletinin bir parçası. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin hukuk devleti içerisinde eşit haklara sahip olduğu, bu eşit hakların liyakat seviyesinde kullanıldığı bir ülke arzu ediyoruz. Ancak Türkiye’yi bölecek, etnik zeminli yapılanmalara karşıyız.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın