yeni parti

Türkiye'ye dönüş hazırlığı içinde bulunan firari iş adamı Cem Uzan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı ajanlıkla suçladı. Uzan, bu iki isme "Yargılanacaksınız" diye seslendi.
13.12.2019
CEM UZAN, BABACAN VE DAVUTOĞLU’NA ‘BELGE ELİMDE, YARGILANACAKSINIZ’ DEDİ için yorumlar kapalı
1
Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni parti kurma çalışmalarıyla ilgili olarak kullandığı "Bu tür ihanetlerin içerisinde olanlar bu işin bedelini de ağır öderler" ifadesini değerlendirdi. Özdağ, "AK Parti dini bir kurum değildir ki oradan ayrılan hain olsun" dedi.
30.07.2019
ESKİ AKP’Lİ ÖZDAĞ’DAN ‘AK PARTİ’ ÇIKIŞI! ‘DİNİ BİR KURUM DEĞİLDİR Kİ ORADAN AYRILAN HAİN OLSUN’ için yorumlar kapalı
3
KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AK Parti'nin çekirdek seçmeninin yüzde 38'den yüzde 27'lere düştüğünü söyleyerek, "Çözülme yaşayan seçmenin 4-5 puanlık bir kısmı tepkisini sandığa gitmeyerek gösterdi" dedi.
15.07.2019
AKP’DE ÇATLAMA DEVAM EDİYOR! ‘ÇEKİRDEK SEÇMEN YÜZDE 38’DEN YÜZDE 27’YE DÜŞTÜ’ için yorumlar kapalı
0
Ali Babacan'ın AKP'den istifa etmesiyle yeni parti iddiaları resmiyet kazanırken, partiye dahil olacak isimlerin de belli olmaya başladığı bildirildi.
09.07.2019
YENİ PARTİDE HAREKETLİLİK! ‘KATILACAK İSİMLER BELLİ OLMAYA BAŞLADI’ için yorumlar kapalı
0
Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, “AKP bölünmek üzere… Bu, partinin sonunu getirebilir! Bir yerlerden gaz alan iki siyasetçi yeni AKP'yi inşa etmeye çalışıyorlar” dedi.
30.06.2019
AKP BÖLÜNMENİN EŞİĞİNE Mİ GELDİ? için yorumlar kapalı
2
Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, siyaset sahnesindeki tartışmaların İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimi sonrasında da devam edeceğini söyledi. Dilipak, "AK Parti ve CHP’yi yeniden dizayn etmeye çalışacaklar, yeni oluşumlar, bölünmeler, birleşmeler olacak" dedi.
12.06.2019
DİLİPAK’TAN SİYASET SAHNESİNE İLİŞKİN ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU için yorumlar kapalı
3
Ahmet Takan'ın aktardığı kulis bilgilere göre, 2 farklı parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın 23 Haziran geçene kadar sahada görünmeme kararı aldı.
18.05.2019
SAHADA GÖRÜNMEME KARARI ALDILAR için yorumlar kapalı
1
Ahmet Takan, seçim sonrası yeni bir parti kurulacağı yönündeki iddiaya dair kulis yazdı. Takan "Kaynağımdan aldığım bilgiye göre, Gül 'Bir süre daha bekleyin' dedi. Parti kurmakta kararlı görünüyorlar. Ancak bir erteleme söz konusu" ifadesini kullandı.
10.04.2019
AHMET TAKAN’DAN ‘GÜL’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
3
Fatih Altaylı, seçim sonuçlarına ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu. Altaylı, "Bu seçim sonuçları bir süredir konuşulan 'yeni' partilerin kurulumunu nasıl etkiler? Burada tahminden çok duyumlarımı paylaşmak isterim" dedi.
02.04.2019
ALTAYLI’DAN ‘DAVUTOĞLU’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
1
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak mitingi dönüşünde gazetecilere açıklamalarda bulunurken 'beka sorunu' tartışmalarını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "AK Parti'nin içinde gelişmelerden ciddi rahatsızlık duyan bir kesim var. Milletvekillerinde de var, AK Parti'ye oy veren vatandaşlarda da var. Geniş bir kitle aldatıldığını düşünüyor" dedi.
03.03.2019
AK PARTİ’YE OY VEREN GENİŞ BİR KİTLE ALDATILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR için yorumlar kapalı
1
Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, 5 Mayıs 2019'da 55 milletvekiliyle yeni bir parti kurulabileceğini iddia etti.
18.01.2019
ABDULAH GÜL YENİ PARTİ Mİ KURACAK? için yorumlar kapalı
3
CHP ve İYİ Parti'de kurultay tartışmaları giderek büyürken, Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. 'iki partiden ayrılanlar birlik olup ana muhalefet partisi olmak için şanslarını deneyebilirler' diyen Dilipak, yeni kurulacak Yeni Merkez Liberal Sol Parti'nin Meclis'te 82 milletvekiliyle temsil edilebileceğini öne sürdü.
27.07.2018
YENİ PARTİ KURULUYOR! için yorumlar kapalı
4