SON DAKİKA

MÜNBİÇ KONUSUNU AÇIKLADI!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Münbiç’te ABD ile müşterek devriye kapsamında iki ülkenin silahlı kuvvetleri arasındaki ortak eğitimlerin yakın zamanda başlayacağını açıkladı.

Bu haber 19 Ağustos 2018 - 13:51 'de eklendi. 27

Hulusi Akar yaptığı açıklamada “Her iki ülkenin silahlı kuvvetleri arasındaki ortak eğitimlerin yakın zamanda başlaması öngörülüyor” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada, “Münbiç Yol Haritası ve Güvenlik Prensipleri doğrultusunda, Türkiye ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla icra edilen faaliyetlere planlandığı şekilde devam ediliyor. Bu çerçevede, müteakip safhada başlaması planlanan müşterek devriye faaliyetlerine yönelik olarak her iki ülkenin Silahlı Kuvvetleri unsurları arasındaki ortak eğitimlerin yakın zamanda başlaması öngörülüyor” ifadelerini kullandı.

ABD SAVUNMA BAKANI MATTIS DE AÇIKLAMIŞTI

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis de, Türk ve Amerikan askerlerinin Münbiç’te ortak devriyeler gerçekleştirmeleri için gereken eğitimlerin 3 gün içinde başlayabileceğini söylemişti.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın