SON DAKİKA

MHP’den tam destek: Afrin yıkılsın

“Afrin yıkılsın teröristler yakılsın” diyerek operasyona tam destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Suriye Demokratik

Bu haber 22 Ocak 2018 - 21:10 'de eklendi.

“Afrin yıkılsın teröristler yakılsın” diyerek operasyona tam destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Suriye Demokratik Güçleri çatısı altında kamufle edilen PYD/YPG’nin hesabı görülmeli, defteri dürülmeli, şehitlerimizin aziz ruhları şad edilmelidir. Bunun başka yolu kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

‘Mezar olsun’
Ankara Kızılcahamam’da MHP kampında düzenlenen MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı; “Afrin’de Ankara’nın kuyusu kazılmaktadır. Münbiç ise terör koridorunu Akdeniz’e ulaşması için son derece önemlidir. Afrin sınır güvenliğimizin güvence altına alınması için temizlenmesi gereken bir yerdir. Terör örgütü PYD/PKK’ya, Afrin’in tabut, arkasından sırayı alacak Münbiç’in mezar olması yegâne ve sonuna kadar desteklediğimiz milli hedeftir.”

ABD’ye de seslenen MHP Lideri, “Güney sınırlarımızda bir terör koridoru açma amacıyla sürdürülen şer faaliyeti, şu an için en yakın terör faaliyetidir. Suriye’deki ağır sorunların müsebbibi ABD’dir. Aynı anda hem dost hem düşman olmak, hangi demokratik ortaklıkla tanımlanacaktır?” diye sordu.

‘Afrin-Menbiç, çay-şeker gibi’
Bahçeli, Afrin’den sonra Menbiç’e de operasyon yapılmasına ilişkin bir soruya, “Durum çayla şeker gibidir, ikisi bir arada olursa keyifli olur” karşılığını verdi. Bahçeli, “Milliyetçi hareket gerek görülürse binlerce gönüllüsüyle Afrin’in boğazına çökecektir. Yetmedi Münbiç’e sel gibi akacaktır” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!