SON DAKİKA

MHP’den İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Moore’a: Kendi anladığı dilden ‘Shut up’ diyoruz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Twitter hesabından, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore’a yönelik olarak paylaşımlarda bulundu.

Bu haber 22 Eylül 2017 - 0:22 'de eklendi.
Abone ol

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Twitter hesabından, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore’a yönelik olarak paylaşımlarda bulundu.

Yalçın, Moore’un, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Irak’ın kuzeyindeki referanduma ilişkin açıklamalarına verdiği yanıtta, “İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli’nin ülkesiyle ilgili sözlerine küstahça cevaplar verdi” dedi.

‘MHP’YE LAF YETİŞTİRMEK BÜYÜKELÇİNİN HADDİ DEĞİLDİR’

“Büyükelçi Moore, Sayın Genel Başkanımızdan üç defa randevu isteyip de alamadığı için mi MHP’yle söz düellosuna girmeye cüret etmektedir?” diyen Semih Yalçın, “Türk milletinin dirayet ve kararlılığını temsil eden MHP Liderine laf yetiştirmek, bir büyükelçinin haddi değildir” ifadelerini kullandı.

1-İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore Genel Başkanımız Sn.Devlet Bahçeli’nin ülkesiyle ilgili sözlerine küstahça cevaplar verdi

— Prof.Dr.Semih Yalçın (@E_SemihYalcin) 21 Eylül 2017

Yalçın son paylaşımında, İngiliz Büyükelçi Richard Moore’a yönelik olarak, “Sayın Moore’a kendi anladığı dilden “Shut up!” diyoruz” dedi.

18-Sayın Moore’a kendi anladığı dilden “Shut up!” diyoruz.

— Prof.Dr.Semih Yalçın (@E_SemihYalcin) 21 Eylül 2017

Moore, bunun üzerinde “Bir büyükelçinin görevi budur. Shut up niyetinde değilim” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

+Bir Büyükelçi’nin işi budur! Dolayısıyla “shut up” niyetinde değilim.

— Richard Moore (@UKAmbRichard) 21 Eylül 2017

MOORE NE DEMİŞTİ?

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “ABD ve İngiltere öncelikle kendi işine bakmalı, haksız, hukuksuz ve hadsiz politik tasavvur ve tavırlarından acilen ve derhal geri dönmelidir” ifadelerini kullandığı paylaşımın ardından İngiliz Büyükelçi, “Sayın Başkanım. İngiltere (ve ABD) Türkiye gibi referanduma karşı çıktı. Türkiye gibi İrak’ın toprak bütünlüğüne inanıyoruz” paylaşımında bulunmuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!