SON DAKİKA

Metaverse’te Sanal Arsa Satışı: En Çok İstanbul İlgi Gördü

Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan metaverse’te sanal arsa satışları son sürat devam ediyor. Dünyanın her yerini sanal olarak satışa sunan platformlarda ise İstanbul büyük ilgi görüyor. Metaverse platformu OVR’de Türkiye’den 20 binden fazla parsel satılırken, İstanbul’da 11 binden fazla parsel kullanıcılar tarafından satın alındı.

Bu haber 02 Ocak 2022 - 18:44 'de eklendi.
Abone ol

Dünyaca ünlü isimlerin ‘Sandbox’ adlı platformda arsalara yüksek ücretler ödemesiyle her geçen gün popülaritesini artıran sanal arsa satışına rağbet gün geçtikçe büyüyerek devam ediyor.

Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan ‘metaverse’ aleminde satış yapan OVR platformu, dünyanın her yerini sanal olarak satışa sunarken, Türkiye’deki alanlar da büyük ilgi görüyor.

NTV’nin aktardığına göre, Türkiye’de yaklaşık 20 binin üzerinde parsel sanal platformda satılırken, İstanbul 11 binden fazla alanın satılmasıyla en çok ilgi gören şehir konumunda bulunuyor.

Bağcılar’da bir Metaverse parseli 135 TL iken, Ortaköy sahilinde bu rakamlar 500 TL’ye kadar çıkıyor.

İSTİKLAL CADDESİ’NDE BOŞ ALAN KALMADI 

İstanbul’un en işlek yerlerinin başında gelen İstiklal Caddesi’nin üzerindeki bütün parseller satılırken, caddenin ara sokaklarında satılmayan alanlar 12 OVR (Yaklaşık 400 TL) fiyatla alıcı buluyor.

NİŞANTAŞI’NDA BOŞ PARSEL 250 TL  

İstanbul’da modanın nabzının tutulduğu yer olan Nişantaşı’nda cadde ve sokakların büyük bir bölümü satılırken boş olan parseller 8 OVR (yaklaşık 250 TL) bedelle satılıyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

SAHİLLER KAPIŞ KAPIŞ SATILDI 

İstanbul’da satılan sanal arsaların büyük bir bölümünün Avrupa Yakası’nda olduğu görülürken, Anadolu yakası’nda Kadıköy ve Üsküdar en çok ilgi gören lokasyonlar oldu.

BATIYA AZ İLGİ 

İstanbul’da en büyük ilgi boğaz hattına olurken, daha sonra tarihi yarım ada ve Kadıköy öne çıktı.

Şehrin batı yakasında yer alan Beylikdüzü, Avcılar ve Esenyurt gibi alanlar kullanıcılar tarafından ilgi görmezken bu bölgelerde arsaların parsel değeri 4 OVR (125 TL) oldu.

Sanal arsa satışı gerçekleştiren platform satışı kendi coini ile gerçekleştirirken, arsalar sanal cüzdana gönderilecek OVR coini ya da platforma sanal cüzdanla bağlanılarak yapılan ödeme ile alınabiliyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!