SON DAKİKA

MEB’DEN OKULLARIN AÇILMASI HAKKINDA YENİ PLAN: 31 AĞUSTOS’TA AÇILMAYABİLİR

Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, hasta sayılarının istenilen seviyeye gelmemesi durumunda, okulların açılış tarihinin ertelenebileceği kaydedildi.

Bu haber 08 Temmuz 2020 - 18:03 'de eklendi. Son Güncelleme8 Temmuz 2020 - 18:09
Abone ol

Yeniçağ’dan Fatih Ergin ve Barış Çinçin’in haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı’nda okulların açılması ile ilgili yeni senaryolar konuşuluyor.  Daha önce 31 Ağustos olarak duyurulan okulların açılma tarihinin ileri bir tarihe ertelenebileceği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre yetkililerin, okulların açılış tarihine yönelik yol haritasını çizdiği belirtildi. Buna göre, Ağustos ayına kadar Türkiye’deki hasta sayılarının daha da düşmesinin ön görüldüğü ancak hasta sayılarının düşmemesi durumunda, okulların açılış tarihinin yeniden gözden geçirilebileceği ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çalışma ekibine, “Okulların belirlediğimiz tarihte açılabilmesi için sokaklardaki duruma bakmamız gerekiyor. Okulların açılış tarihine kadar öğrencilerin gerekli tedbirlere uyacak hale gelmesi şart. Programımızın aksamadan gitmesi buna bağlı” dediği belirtildi.

Diğer yandan Selçuk’un okulların açılmasının ertelenmesi ihtimaline göre de hazırlık yapmalarını ve bir B planı oluşturmalarını istediği aktarıldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

TEDBİRLERE UYUM

Bakanlığın okulların açılış tarihi hakkındaki ölçütünün, vatandaşların ve öğrencilerin sosyal mesafe ve maske tedbirlerine uyup uymama konusundaki hassasiyetleri olduğu aktarıldı.  

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!