SON DAKİKA

MANSUR YAVAŞ’IN MESAJINI YAYINLADI

Mansur Yavaş, Fatih Altaylı’ya attığı mesajda, AKP’nin kendisine teklif yaptığı ancak bu teklifi reddettiğini ve tüm bu sürecin kayıtlı olduğunu yazıyor.

Bu haber 17 Kasım 2018 - 15:52 'de eklendi. Son Güncelleme17 Kasım 2018 - 16:21

Fatih Altaylı, muhalefetin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı geçen Mansur Yavaş’a ilişkin dikkat çeken bir bilgi paylaştı.

Mansur Yavaş için, “CHP’nin mi adayı olacak yoksa İYİ Parti’nin mi yoksa yoksa ikisinin ortak adayı mı olacak olasılıkları konuşulurken ortaya bir de ‘AK Parti ile de görüşüyor’ iddiası gündeme düştü” diye yazan Fatih Altaylı, Mansur Yavaş’ın kendisine attığı bir mesajı paylaştı.

Yavaş, Altaylı’ya attığı mesajda, AKP’nin kendisine teklif yaptığı ancak bu teklifi reddettiğini ve tüm bu sürecin kayıtlı olduğunu yazıyor.

Fatih Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Geçen dönem CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve seçimi kıl payı biçimde kaybeden Mansur Yavaş’ın, bu seçimde de gözde isimlerden biri olduğu açık. Öyle ki, MHP hariç neredeyse tüm partilerle adı anıldı.

CHP’nin mi adayı olacak yoksa İYİ Parti’nin mi yoksa yoksa ikisinin ortak adayı mı olacak olasılıkları konuşulurken ortaya bir de ‘AK Parti ile de görüşüyor’ iddiası gündeme düştü.  Hatta bunun üzerine köşe yazıları yazıldı, Mansur Yavaş’a bu tavrı yüzünden bozuk atanlar bile oldu.

Ben de üç gün önce Habertürk TV’deki Teke Tek programında bu iddiayı gündeme getirip, konuklarım Faruk Acar ve Gülfem Sanver’le bu iddiayı da konuştuk. Programı izlediğini söyleyen Mansur Yavaş, programdan sonra bana bir mesaj yolladı ve çok ilginç. Mansur Bey, AK Parti’den aday olmayı asla düşünmediğini söylüyor.

Ve önemli bir bilgi veriyor:

‘Fatih Bey merhabalar. TV’de izlediğim kadarı ile AK Parti’den aday olabileceğimi ve AK Parti’ye yakınlaştığımı söylediniz. Gerçek durum şudur. Bazı AK Partililer, benim aday olmam konusunda istekli olup, yoklama yaptılar. Ben de uygun bir dille ‘Belki makam sahibi olurum ama itibarımı kaybederim’ diyerek teşekkür ettim. Bu konudaki mesaj ve benim yanıtım kayıtlıdır. Kısacası benim bir talebim olmamıştır’

Mansur Yavaş bu mesajı bilgilendirmek için yolladığını da başka bir mesajla iletti ve yayınlanmasını istemedi. Ben ise yayınlamayı tercih ediyorum. Kusura bakmasın. Belli ki, resmi bir teklif değil ama bir nabız yoklaması ya da bazı AK Partililerin kendi kendine işgüzmesi. Hangisi ise. En azından Mansur Yavaş’ın her partinin kapısını çalan bir “Kubi” olmadığını anlamış olduk.”

 

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!