SON DAKİKA

Kutlamalarda Abidinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi farkı

Bu haber 15 Mart 2018 - 23:06 'de eklendi. Son Güncelleme20 Mart 2018 - 23:14
Atatürk'ün Katilleri

Abidinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 14 Mart 2018 tarihinde Çanakkale Zaferinin 103. ve İstiklal Marşının Kabulü ’nün 97. yıl dönümünü konu alan program, büyük bir minnet, coşku ve gururla kutlandı

Program saat 11.00 ’de okul konferans salonunda müzik öğretmeni Tuba Özçelik , elektrik-elektronik alanı öğretmeni Uğur Birdal ve fizik öğretmeni İbrahim Ayaz nezaretinde hazırlanan Oratoryo ile başladı. Mamak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Sn. Şehabettin Ünal ve Sn. Osman Şimşek ’de törende hazır bulundu .

. İbrahim Ayaz ( Sağda ) Uğur Bolat (Solda)

Tören; Velilerin ,öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgisi dikkatlerden kaçmadı.Zaman zaman çok duygusal anlar yaşandı. Okul öğrencilerinin yetenek ve kabiliyetlerinin yanı sıra gösterdikleri öz veri ile göz doldurdukları törenin Oratoryo kısmının saat 12.30 ’ da konferans salonunda sona ermesi ardından tören Tuba Özçelik ’ in Ankara Büyükşehir Belediyesinin Mehteran Takımıyla koordinasyonlu çalışmasıyla  okul bahçesinde bir Mehter Konseri verildi.

 

Konsere öğrenci , öğretmen , ve velilerin yanı sıra civardaki halk gösteriye büyük  ilgi gösterdi.

Konser sırasında ve sonrasında , Çanakkale Zaferinin 103. Yılı anısına , o ruhu yaşatabilmek ve o ortamı anlayabilmek için , İbrahim Ayaz önderliğinde Sahra Ocakları kurulmuş , 57. Alayın son menüsü olan yağlı buğday aşı , üzüm hoşafı ve siyah ekmek dağıtılıldı.

Törenle , milli birlik ve beraberliğin önemi bir kez daha anlaşıldı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!